şükela:  tümü | bugün
  • tamamen sentetik ilk analjezik-antipiretiklerden biri. benzerleri asetilsalisilik asit ve paracetamol karşısındaki en büyük avantajı alerjik reaksiyona yol açma oranının daha düşük olmasıdır. bunun karşılığında başka yan etkileri vardır. ödemlerden karaciğer yetmezliğine giden geniş spektrumda yan etkiler özellikle uzun vadeli kullanımda kendini gösterebilir. yine de özellikle avrupa birliği ülkelerinde ağrı kesici pazarında git gide payını arttırmaktadır.
  • advil'in etken maddesidir
  • a$iri dozda mide kanamasina sebep olabilir.
  • astim ve ülser hastalarinin kullanmasi sakincali olan bu sözde katmerli etkili ağri kesici, adet sancilarini ve migren ataklarini gidermekte hiç işe yaramaz. ama yirmi yaş dişi çikartip anirmakta olan bir hastaya derman olabilir.
    nedir anlamadim, ama suyuna gitmek lazim.
  • ağrı kesici ve ateş düşürücu olarak satılan asprinimsi ilaç. bağırsakta çözüldüğü için mideyi zorlamıyormuş.
    (bkz: nurofen)
  • babamin yillarca bel agrisi icin kullandigi ilac. turkiye'de brufen markasiyla satilirdi ben cocukken.
  • kas agrilari icin jel formunda bir versiyonu da bulunmaktadir. %5 ibuprofen icerir. alerjik bunye iseniz deli gibi kasindirabilir, dikkat ediniz.
  • kani sulandirmadigi icin hemofili hastalari tarafindan tercih edilebilecek aktif madde.. sahsen ben pespembe renkli "suprafen" ini yillardir kullanmaktayim.. karacigerim yetismior olabilir belki kalp carpintilarimin arada nedeni de olabilir ama ibuprofenler iyidir.. (caktirmadan tabutta rovesataya selam caktik madem ayak bilegim beni taksime gotur diyerek devam etmek isterim)
  • tıpçıların hallerini anlatan bir kısa film olan 1 2 3 tıp' ta inek çocuğun sevgilisine eklem ağrısı için öpücük yerine tavsiye ettiği ilaçtır.
  • özellikle düzensiz sık kanamalar ve dismenorede etkin. hem kanama miktarını azaltır, hem ağrıyı giderir.