şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1 tane aldım ve hayvan gibi terleyerek 3 gündür düşmeyen ateşimi düşürebildim. gözüm açıldı resmen. minoset plus (paracetamol) hem midemin canına okudu hem de geçici rahatlama sağladıydı.
  • şurubunu içtiğim meret. kapsülünü neden yazmadı doktor, bilemiyorum. tek bildiğim iğrenç tadı. şurup içmekten neden nefret ettiğimi daha iyi anladım sayesinde. muz esansı ne la? şurup ne ayrıca? kapsülü varken?
  • pediatri doktorunun 11 aylık yigenime verip üzerinde 6 yaşından kücüklere kullanmayıniz uyarısı olan analjezik ve antienflamatuvar. beni korkutan icindeki psodoefedrinin yigenimde sersemlik yaptigini gözlemledigim, gribal enfeksiyonun semptomatik tedavisinde bir eczacı adayı olarak 10 ml alınmasını ( yetiskin ) uygun gördüğüm ilaç.
  • faranjit olan şahsıma yazılan midemi kavuran pembe kapsül. bünyem kabul etmiyor adeta ilacı buram buram solunum yollarımda hissediyorum.
  • dili dönmeyen* hastanın ibiram* fort/ibrahim fort diye adlandırdığı grip ilacı. ilaç gribini geçirmeyince gittiği göğüs hastalıkları uzmanına açılmış. benim yorumum markacı değil, fortçu da değil güç peşinde olduğu.
  • soğuk algınlığı dönemlerinde hayat kurtarıcı ilaç. bunun kapsüllerini soğuk algınlığını hissettiğim o ilk zamanlarda (hani burun hafif tıkanmaya, gözler yanmaya başlar ya işte o anlar) kullanınca enfeksiyonu ya hiç yaşamıyorum ya da çok hafif şekilde belli belirsiz hissediyorum.

amma ve lakin eğer çoktan hastalığı kapmışsam bünyemde bir etki yaratmamakta beraber çokça da terletiyor.
  • boğazımın sağlam acıması ve gözlerimin yanması ve orta derece kırgınlık yaşadığım anda aldığım ilaç. akabinde propolis, adaçayı, boğaz fısfısı falan da içtim ama bence kendime getiren bu hap oldu.
  • grip algınlığı kuluçka evresinde veya semptomlar başladığında alındığında, anti histamik, analjezik, anti piretik, anti inflamtuar ve dekonjestan etkisini görebileceğiniz mükemmel ilaçtır.
  • dökülen vücudumu toparlayan, kas ağrılarımı dindiren, üşümemi gideren hatta terleten, burun tıkanıklığımı giderip nefes almamı sağlayan sağlam bir grip ilacı. dün aldığım aferin tablet bu kadar etkili olmamıştı.
  • kullanıldığı süre boyunca aralıksız göz seğirmesi yapabilen, ferman uzunluğunda advers etkilere sahip ilaç.