• dökülen vücudumu toparlayan, kas ağrılarımı dindiren, üşümemi gideren hatta terleten, burun tıkanıklığımı giderip nefes almamı sağlayan sağlam bir grip ilacı. dün aldığım aferin tablet bu kadar etkili olmamıştı.
  • iburamin cold tablet yetişkinler içindir. içeriside nsai+antihistaminik+psödoefedrin içerir . nsai ağrı kesici ateş düşürücü özelliği vardır. antihistaminik allerjen uyarılara vücudun tepkisini baskılar. psödoefedrin bronşları burun tıkanıklığını açar. sempatik sistemi aktive eder. bu ilaç da diğer soğuk algınlığı ilaçları gibi virüslere etki edemediği için semptomatik ilaç grubundandır.
  • son kurtarıcı olarak gördüğüm tarafıma reçete edilmiş ilaç. bir haftadır içmediğim ilaç kalmadı, hala hastayım hala hastayım.

son soğuk algınlığı recetemi sizlere sunmaktan keyif duyarım.

iburamin cold
    cofactiv fort şurup
    nac-c 900 balgam söktürücü

hakka yürümüyorum, sürünüyorum
  • grip algınlığı kuluçka evresinde veya semptomlar başladığında alındığında, anti histamik, analjezik, anti piretik, anti inflamtuar ve dekonjestan etkisini görebileceğiniz mükemmel ilaçtır.
  • doktorun bana
    -o ilacı fazla kullanma, aferin ve katarin ile de kullanma sadece ateşin çok olduğunda kullan, dediği ilaç.
    uzun süre kullanmak da iyi değilmiş, hakkında böyle sözler duyduğum ilaç.
  • 1 tane aldım ve hayvan gibi terleyerek 3 gündür düşmeyen ateşimi düşürebildim. gözüm açıldı resmen. minoset plus (paracetamol) hem midemin canına okudu hem de geçici rahatlama sağladıydı.
  • kalp sorunu olan hastaların kullanmaması gereken ilaç, kalp damarlarını büzüştürüyor.
  • her bir tablet 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin ve 2 mg klorfeniramin maleat içerir. soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılır.
    ibuprofen: ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antienflamatuar bir ilaçtır.
    psödoefedrin: burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan bir ilaçtır.
    klorfeniramin maleat: vücutta doğal histamini azaltan antihistaminik bir ajandır.
  • anladığım kadarıyla grip, nezle türü bir üst solunum yolları virüsü ile müşerref olmuşsunuz. eklem ve kas ağrısı varsa grip olasılığı yüksektir.

viral enfeksiyonlar (48 saat içinde bir antiviral başlanmamışsa) genellikle bir hafta 10 gün içinde geçer.

reçete edilen ilaçlar semptomatik (hastalığın görünür etkileri) tedavi amaçlıdır. geçmiş olsun.
  • kullanım talimatlarına göre 6 yaşından küçük çocuklara uygun değildir yazıp doktorların da inatla 6 yaşından küçük çocuklara verdiği soğuk algınlığı ve ateş düşürücü etkisi olan şurup tur. ilaç içeriğine bakınca sayfalarca yan etkileri bulunmakta.
hesabın var mı? giriş yap