• ordan geldiğini sanırız bazı şeylerin.. oysa didikledikçe beyninin kıvrımlarını için dışın bir olur, sonra düşersin yorgun bu kadar içli dışlı olmaktan ruhunla... önce iki, sonra üç nokta yanyana, belirtisidir kararsızlığının.. başarısız derler gaipten gelen sesler lakin bilirsin derinlerde dingin bir ses 'karar diye bir şey yoktur' der. umudunu kaybedip küfürlere sarılırsın: içine sıçayim bu dünyanın.. bazen kararlı tek bir nokta, bazen iki ve bazen üç.... harfler yetmez noktalama işaretlerini yardıma çağırırsın. ve gömülmüşken karanlığa, genelde olduğu gibi, artık yaşamayan birini keşfedersin.. yine genellikle olduğu gibi bir yazardır bu kişi. der ki çıkarma maskeni, insan ruhu bir matruşkadan ibaret.. kalırsın küçücük sonunda ve gün gelir görmez olurlar seni.
    (gombrowicz'in aziz hatırasına ithaf edilmiştir)
  • huzuru deva, sıkıntısı bela olandır.
  • bir türlü sabah olmuyorsa yanıyor demektir.
  • vücutta yeri net olarak bilinmez fakat en çok acımasıyla bilinen bir organdır.
  • dışardan bakılan bi yer. öyle herkes giremez, bu sefer oldu derken hemen ayaklarının önüne çekilir o çizgiler, yasak bölge.
  • halen daha tutuklu bulunan chp parti meclisi üyesi ve eski istanbul milletvekili eren erdem tarafından kaleme alınan ve halk kitabevi'nden çıkan "siyasal hayat" niteliğinde yazılmış yeni kitabı.

"'eriyi yazdım...
    'imden geldiği gibi anlattım...
    'eriden bakarak dışarıyı yorumladım...
    'imi sizlere döktüm...
    'eride 'ime yolculuk yaptım..."
  • sivas yöresine özellikle de divriği bölgesine özgü bulgurla yapılan bir çorbadır. hatay dolaylarında yapılanı da vardır ancak bu orijinaline benzemez çünkü nar ekşisi gerçek tarifte yoktur. ekşilik sadece limon ile kazandırılır. tokat yöresinde yapılan bata benzemez. tat olarak bayağı farklıdırlar. sadece yazın yapılır ve soğuk olarak içmeniz gerekir. hazırlarken soğuk su ile hazırlamanız gerekir. divriği’de için iki şekli yapılır. merkezde ana yemek gibi daha katı, içine domates eklenen ve bulgurun daha az öldürüldüğü bir versiyon yapılır. köylerde ise tamamen bir çorba kıvamında, domatessiz ve bulgurunun tamamen öldürüldüğü versiyon makbuldür ki eli lezzetli birisi yaparsa tabak tabak içersiniz.
  • dışın içi. öz, töz, mana, sır, hakikat, meyve, tat! saklı olan, görünmeyen, anlaşılmayan. ama fütursuzca yargılanan, dışın yanında yanan, yakılan şey. çoğunlukla muamma!
  • sıkılırdı şimdiye kadar. bazen acırdı. öyle çok fonksiyonlu değildi benimkisi. aradı ferahlardı. ne kadar elastik lan derdim ben de hem o kadar sıkılıp hem de genişleyebiliyor diye. ama şimdi kanıyo bea sözlük.
  • burkulan, büzüşen, kendine kapanan, korkan, eriyen, acıyan en canlı şeyimiz.
hesabın var mı? giriş yap