şükela:  tümü | bugün
  • gazi mustafa kemal paşa tek gözü ile geleceği görüp nice şey söyleyip bir sürü şey yapmış olmasına rağmen iki gözüyle burnunun ucunu göremeyip hala akp yi savunanlar içimi acıtıyor.
  • babamın sesi telefonda konuşurken yorgun olduğunu hissettirdi. "neyin var baba?" dedim. "bir şeyim yok kızım,zeytinleri topluyorum.yoruldum. ee yalnız da olunca..." o an sorduğum soruya pişman oldum. çünkü annemi geçen sene kaybetmemiş olsaydık ne babam bu kadar yorgun olacaktı ne zeytinleri bu sene yalnız toplayacaktı ne de ben sabaha kadar babamın yalnızlığını düşünüp ağlayacaktım.
  • sol frame'de anneanne başlığını gördüm gayri ihtiyati tıkladım okudum, sonra sözlükteki ben butonuna bastım 600 küsür girdimden karşıma getirdiği anneannenin ölmesi başlığında 5 sene önce yazdığım ve kendi anneannemi 2002 yılında aniden kaybetmemiz ile ilgili yazdığım bir şeyler. sabah sabah 36 yaşındaki adamı az daha ağlatıyordu.
  • çocuklar ile ilgili kötü haberler, olaylar
  • bugün benim doğum günümdü sözlük. arkadaşlarım, tanıdıklarım hatta artık pek görüşmediğim hiç beklemediğim kişiler bile doğum günümü kutladı ama aslında kutlamasını beklediğim tek kişi hiçbir şey yazmadı.
  • dun gece bir doğum günü kutlandı. kadına süpriz oldu, babası günler öncesinden geldi menüyü ayarladı, kardeşi gündüz geldi pasta ve süsleri getirdi baya da hoş bir gece yaşadılar.
    neyse, bizim garsonlardan biri pastayi dilimlerken
    _ kiz erik sana da böyle doğum günü yaparlar mi, dedi.
    ben bir anda
    _ nerde olacak ne annem var ne babam, dedim ki pisman oldum.
    adamin suratı dağıldı, espri yaptığına pişman oldu, ben de aniden ağzımdan çıkan cümleden pisman oldum.
    yani bazen kimisi için çok büyük mutluluklar kimisi için büyük hüzünleri çağrıştırıyor.