şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anadolu çomarı familyasının alt kümesi.
 • ankara'da bunlardan bol miktarda bulabilirsiniz. yürüyen merdivende sol tarafı boş bırakmaları gerektiğini idrak edemezler.
 • ankara'nın göbeğine konulan transformers heykellerini "ehe ehe çoğzel la bunnar" diye karşılayan çankırılı vatandaşlarımızın da aralarında bulunduğu güruh.
 • hebere hübere konuşur, “ne öğürdünüz?”der. kadınların orasını burasını ellemeye çalışır yada bunun hayalini kurar devamlı.

  makarna yakıp kömür yiyerek yaşamını sürdürür.
 • özelliklerini üç aşağı beş yukarı çoğumuz biliriz ancak sizlere en iyisini en yüksek karat halini nerede bulacağınızı sıralıyorum;

  1- afyon (evet sanıldığı gibi iç anadolu'nun bağrı değil, yozgat değil örneğin) afyon mutlak görülmesi gereken, hiç olmazsa başlangıç olarak ramazan dayağı yenilecek nadide, pırıl pırıl en yobaz şehrimizdir. konya ile karşılaştırınca konya nın oslo olduğu izlenimini verebilir.

  2- kayseri (bakın konya ya gelemedik )

  3- kütahya! yine süpriz! küçük ama etkili. sıralama nicelik değil niteliğe göre yapılsa birinci bile olabilir.

  4- niğde ... stamina, power, speed hepsi niğde de. teknik yönden zayıflardır ama niğde 3 büyüklerin hep korkulu rüyasıdır.
  özellikle fiziksel görünüşleri çomar tipinin en saf, en ari örnekleridir.

  5- kırıkkale (söyleyecek bir şey yok, kalitesi kendini gösterir, özellikle yıldız oyuncu keskin ilçesi ile yobazlığı ve çomarlığı iliklerinizde hissedersiniz).

  6 - konya, merkezi tam olmasa da kulu, cihanbeyli gibi almancı kökenli iki büyük oyuncusu ile konya eski büyüklerden, kalıcı çomar otağ'larındandır.

  7- bolu bakın karadeniz sanıyorsun ama bir güneş gibi parlayan, tüm haşmeti ile yine büyük bir çomaryeri

  8- yozgat... ilk sıralarda beklediğimiz yozgat, deplasman dan çok evinde daha etkili, olduğu yeri yakan bir çomaryeri, maç performansı iniş çıkışlı da olsa sağlam, güçlü bir çomar diyarıdır.

  vee şimdi de, sıralamalar üstü, süper ötesi, insanlık yüzkarası, derecenlendirme dışı, onursal başkan:
  yükselen tezahuratları duyar gibiyim!
  haydi hep birlikte, çakmakları yakın, ateşleri harlayın, havai fişekleri patlatın, hep bir ağızdan!

  sivas sivas sivas!

  edit1: 5. madde parantezi kapandı
  edit2: iç anadolu da olmadığı halde fahri iç anadolu esintisini taşıyan yerlerden bahsediliyor. örneğin afyon. sen onu istersen balkanlara taşı, afyon afyondur.
  edit3: genşler lütfen şu kalıptan sıyrılın "sen aşağıla çomarı, o da sana oy vermesin" bu saçmalığı geçin, üzülürsünüz. çomarlar aşağılanmadı hiç. m. kemal bile efendimizdir diye onlara seslendi. burada sorun, çomar'ın kendi kendine olan talihsiz nefreti, içi boşluğu ve yazık ki araplar tarafından müptezel göt oğlanlarına dönmüş olmalarının travması, sürekli olarak iyiye, özgür düşünceye ve empatiye düşmanlıklarıdır. batılılar ve iyi kötü aydınımız her zaman çomarları sevdi, yüceltti. çomarlar için politik olarak yapılacak seçenek kalmadı. saçma sapan tespitlerden ayrı olarak senin yaşam tarzına, hayatla ilgili güzel olan her şeye düşman, tavuk hırsızlarıdır onlar.
  edit4: aslan coğrafyacılar, macellan lar viking ler, piri reisler,cengaverler kurban olayım okuyun lan afyon, bolu, kütahya neden onlar "iç anadolu" sayıldılar? elinizde hayat bilgisi kitabıyla coğrafya profesörü oldunuz bari küfür etmeden akıtın engin coğrafya bilginizi
 • ulkenin dort bir tarafi, her karis topragi comarla doluyken gereksiz olan siniflandirma.
 • adam il il liste yapmış, erinmemiş en az yarım saatini vermiş. amacı iç anadoluya çomar diyebilmek ve bunu kendi boktan düşünceleriyle kanıtlamak. ama gel gör ki kendisi çomarın hası. büyük olasılıkla istanbul ya da izmir gibi asıl çomarların fink attığı beton yığını şehirlerde yaşıyor bu asalaklar. bu ergen otuzbircilerin geneli iç anadoludaki şehirleri gelişmemiş şehirler olarak yaftalarlar. sebebi de büyük alışveriş merkezlerinin olmaması. koduğumun salağı gelişmişliği, sürekli olarak akp nin inatla diktiği alışveriş merkezlerinde arıyor hem de akp ye alışveriş merkezi yapıyor diye küfrediyor senin ne farkın kaldı akp zihniyetinden? tam bir asalak, tam bir yobaz! metropollerde soluduğu egzoz gazı beynini boşaltmış, iç anadoludaki tarihi alanlardan bihaber "burada da bişey yok yea" diye geziniyor sağda solda gerizekalı. bu tipten ne beklersin? bir de üniversite filan okuyor, seni o üniversiteye sokan sistemi s.keyim. senin yerin iç anadolu'da tuvalet temizlemek.
 • ortaam nöğrdün diye sığır sığır konuşur.
 • çomar deyince benim aklıma hala şirinlerdeki çomar gelir. azmanı kovalardı hep. şirin, böyle kahverengi kulaklı hep yavru köpek formunda, tatlı bir şeydi. alışamadım o ismin böyle kullanılmasına...
 • bir teneke sıçar.