şükela:  tümü | bugün soru sor
 • serbestlik medeniyetlik göstergesi olarak artık insanların tepki göstermedigi bir durum.

  (bkz: türkiye'de yükselen teşhircilik)
 • samimiyete gore degisecek durumdur. umarim baslik basa kalmaz
 • ben bu tür olaylara ''yerine koyma''* sistemi ile yaklaştığım için, haberdar edilmesi gerektiğini savunanlardanım. hatta bana kalsa dişinde maydonoz kalanları, ter kokanları, ayakkabısının boya zamanı gelmiş olanları bile uygun bir dille yönlendirmek lazım. maddi eksikliklerden bahsetmiyorum, farkındasızlıktan bahsediyorum. ama siz bana bakmayın.

  leman kültür' den çıkarken bahçede oturan bir kadını geçerken kulağına eğilerek vatani görevimi yapmıştım. ablamız belini düzeltirken leman kültür'ün ne sike yaradığını bilmediğim koruma görevlisi geldi ve bir problem mi var dedi. filmlerde ki gibi problem sensin diyip kafayı gömmeyi çok istedim ama yanımda kız arkadaşım, tamam lan tamam adam 2 metre nereye gömüyorsun kafayı.

  ayrıca leman kültür'de neden kapıda buyrun diyen bir dalyarrak var o'nu da henüz anlamış değilim.
 • seni uyarmak isteyip istememesiyle de alakalı durum. amacı seni uyarmak değilse, uyarma boşver o öyle rahattır, ya da olmalıdır. ha toplum daha buna hazır değil diyorsan onu bilemem, bir çok toplum bu konuda evrimini tamamlamış, biz daha suda yüzen dört bacaklılarız, karaya çıkamadık.

  sevişiyorsanız zaten herşey mis, iç çamaşırı dediğimiz toplum sorunu, gözükmek istediği için karşındadır, keyfini çıkarın.
 • uyarılmaya kalmadan belim azıcık açılsa bi teyze anne sıcaklığıyla hemen örtüyor. kafanız dağınıkken çıkmayın hiçbir yere. tıkılın evinizin suyu mu çıktı.
 • yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. en iyisi hiç görmemiş gibi yapıp yolunu değiştirmek
 • benim de bazen kaldigim bir ikilem bu; pazarda fermuari acik kadini uyarip "sanane hava aliyor belki!" cevabini alan annemden sonra.
  yazik kadincagiz dumur olmus asgshdgs

  edit: #51624833 anne sozluk yazarligi almisin hayirli olsun ama kullanici adini niye amdan abla diye aldin, hic olmus mu :/
 • alışveriş merkezinde koltuklarda otururken karşımdaki orta yaşlı teyzenin oldukça iğneleyici ve küçük düşürücü bi tavırla " pembe kalpli donun görünüyor hıhıhı" demesi tek kelimeyle iğrençti. resmen hemcinsimin tacizine uğramış gibi hissettim kendimi. işin garibi de o anda pembe kalpli don falan yoktu üzerimde. neler hayal etmişse
 • ben de uyarılması taraftarıyım ancak bizim bazı insanlarımız sırf gıcıklığına sırf laf atma uğruna bu olayı kullanıyor arkadaşlar. geçenlerde kız kardeşimle bir parka kadar yürüyüp biraz spor yapalım dedik. sonra yanımıza bir (gerçek anlamda) "liseli" gelip "abla yanlış anlama da sırtın açılmış"dedi. bu durum elbette mümkün değildi çünkü siz sözlükçülerin nefret ettiği alttan çıtçıtlı badi giymiştim ama refleks olarak kontrol ettim tabi. sonra da kızdım çocuğa "yürü git belimize falan bakma bizim" diyerek. tüm spor yapma şevkimiz kırıldı ve eve geçtik sonra da.
  yani bizim insanımız bazen öyle pis bişey oluyor ki tüm iyi niyetleri öldürüyor. ondan sonra neden ülkedeki tüm kızlar asık suratlı diye soruyorsunuz. kimin yüzünden acaba?
 • - hanımefendi donunuz görünüyor
  - uff snne be slk