şükela:  tümü | bugün
  • çeşitli ülkelerinden uzmanlar ile geliştirilmiş ve dünyanın değişik yerlerinde uygulanmış kampanyalardan alınan derslere dayanarak oluşturulmuş, çocukların cinsel tacize karşı koruyabilmeyi amaçlayan bir çalışmaymış.

okuyun, duyurun.

http://www.underwearrule.org/default_tr.asp

edit: gelmiş gelecek tüm şükelalarımı bu entry'im için dileniyorum. evet, bir daha hiç şükela vermeseniz de olur.
  • çocuklara bunun doğru şekilde aktarılması açısından ebeveynlere de yol yöntem öğreten çalışma. çünkü tacize uğrayan kimi çocuk bir şeylerin yanlış olduğunu fark etse bile bunun senelerce farkına varamıyor veya kimisi bu konuda o kadar utangaç oluyor ki saklayarak yaşadığı için daha farklı psikolojik problemlerle karşılaşılıyor ileride. ebeveynlerin bu konuda çocuğun davranışını doğru yönlendirmesi açısından bence iyi bir çalışma. daha da geliştirilir umarım.
  • edit: olmalı.

budut; kim begenmediyse entryi al amk tekrar tanım yapıyorum diyerek sıkıp attığım kurallar bütünüdür.
  • hem evde hem okullarda öğretilmesi gerekir. hatta tvler çocuklara uyumalari gereken saati soyluyor da neden boyle gerekli bir bilgiyi vermesin, vermeli.

cocugun kendi bedeni ve sinirlarini öğrenmesi acisindan gerçekten çok iyi bir mantikla oluşturulmuş.
  • haydi oğlum, "amcalara çükünü göster" kültürü ile gurur duyan bir millete neyi, nasıl öğreteceksiniz? sorusunu sordurtan kurallar bütünü.
  • çocuğun kendisini "istemediği veya rahatsız hissettiği" insanlardan nasıl koruyacağını öğretmesi için ebeveynlere açıklanmış kuraldır.

çocuklarla iletişim; özellikle ciddi konularda oldukça önemli ve hassastır.

kesin bilgi yayalım.
  • her ebeveynin çocuğuna öğretmesi ve anlatması gereken kurallardır.

okullarda ve anasınıflarında bu tarz çalışmalar yapılıyor mu bilmiyorum ama kesinlikle yapılması gerekiyor.ailelerin de ben çocukla konuşamam o daha küçük bunlar ayıp şeyler mantığından artık sıyrılması gerekiyor.malesef anadoluda bu tarz aileler çok fazla ve bu konuları tabu olarak görüyorlar ah şu kafa biraz değişse
  • memleket için özellikle gerekli bir kuraldır.
  • çocuklara öğretilmesi, anlatılması neyin ne olduğunun açıklanması gereken kuraldır.

yasağı delmeye çalışlar için açık açık söylenebilir ki: orospu çocukluğunun alemi yok
  • minik bedenleri çirkin ellerden korumak için yazılmış.
    mümkün olduğunca sosyal medyada paylaşmak gerekiyor bu web sayfasını verilmiş ama yine verelim:
    ıc çamaşırı kurali