şükela:  tümü | bugün
 • bilmiyorum çok mutsuzsun. kimse de seni anlamıyor. annen namaz kılıyor ama neden namaz kılması gerektiğini de bilmiyor.

  ders de çalışamıyorsun, ailende bütün oklar seni gösteriyor. içinde bir huzursuzluk var. oh be diyeli yıllar olmuş, uykun da gelmiyor, meraklısın da anlıyoruz seni

  namaz kılmak istiyorsun ama akpli yalakalar yüzünden, benim dediğim olacak diyen tarikatları da beğenmiyorsun, belki bu yüzden gidemiyorsun. ben onlar gibi değilim, ihaleci ya da benim dediğim olsunculardan uzağım diyorsun

  ohal de var düşünceni rahatca burada ya da twitter'da da dile getiremiyorsun

  hiç korkma hiç, sen yaratıcımızın ilim verdiği kişisin. hiç endişelenme yalnız da değilsin. senin gibi kaç insan var.

  hassas ayarlardan bir yaratıcının varlığına kalben inanıyorsun. gelişi güzel olamaz diyorsun. sonra diyorsun yaratıcımız illa ki seçilmiş kullarına kural ve kaidelerinden bahsetmiştir. işte bu seni dinlere götürüyor, yaratıcımızın cümleleri olarak hiç değiştirilmeden kalan tek din bizim dinimiz islam olduğunu da biliyorsun. dinimizin kaidelerinde okumak ve namaz kılmak var. en büyük otorite emrediyor kardeş, namaz kıl diyor, teslim olacaksın

  zira islam teslim olmaktır. bizim rabbe isyan edenlerden farkımız bu.

  sen hele bir tevbeni içinden et, bir yaşlının dergahında değil içinden alemlerin rabbine et tevbeni sonra hıphızlı kelime-i şahadet getirdikten sonra bir taze güsl abdesti al, sabah namazını kıl, bak göreceksin içini nasıl huzur kaplayacak.

  bırak bu "sen ne diyorsun değişik" diyen aptalları biz huzuru rabbimiz'in secdesinde buluruz ve o'ndan da, o'nun sevgili resulu(s.a.v)'den vazgeçmeyiz, huzuru onlarda buluruz kafirlerin aforizmalarında değil.

  a.k.p'li bir koyun olmuyorsun namaz kılarak, sadece annemin de bir bildiği var diyen o şirin anasının kuzularından oluyorsun.

  sevgilerimle
  kardeşin
 • teknolojiden, ozellikle de sosyal medyadan olabildigince uzak durun.
 • alternatif teklifler:

  (bkz: progressive rock)
  (bkz: pink floyd)
  (bkz: camel)

  ayrıca:
  (bkz: post rock)

  mesela:
  (bkz: mono)

  uzar da gider bu liste.

  bir de zihni boşaltmak ve rahatlamak için (bkz: meditasyon)

  tavsiye edilen müzikler eşliğinde de tek başına da iyi gider.
 • yıllardır namaz kılarak iç huzurunu ve barışı bulmuş arap yarım adası gibi namaz kılın. tabi ya neden biz düşünemedik ki bunu.
 • namaz kılmaktan kasıt eğilip kalkmak olacak ise işe yaramayacaktır. burada huzura ermek isteniyorsa eğer bütün mevcudiyet inançla kendini bu işe vermeli, dünyadan bağını koparmalıdır. diğer türlü tek yaptığınız şey eğilip kalkmak olur. meditasyon gibi aslında tek fark bu sefer inancınız üzere yapıyorsunuz.

  ama eğer sorarsanız huzur islam’da mıdır? bilakis tam tersi islam inanana yüklediği sorumluluklarla anksiyete sebebidir. inananın sorumlulukları o kadar çok ve ağırdır ki insan farkına vardıkça ezilir, ezildikçe endişelenir. doğrudur namaz dünya meselelerine karşı bir iç huzur verir ama ahiret meseleleri başlar o noktadan sonra ve farkettirir kul olmanın gerektirdiklerini. bu arada önden belirteyim, burada kul olmaktan kasıt allah’a yaraşır bir kul olmak, insanın kamili olmaktır ve hakiki bir kulun en büyük endişesi allah’a layık bir kul olabilmektir. beri tarafta dünyadakine kul olma eylemi bir müslüman için abestir aslında. peygamberimizin sahabesine söylediği rivayet edilen meşhur hadis “ahir zamanda müslümanları görseniz bunlar müslüman değil derdiniz, onlar ise sizi görse bunlar deli derlerdi” gerçek olmuştur, artık islamı yaşamıyor müslüman olduğumuzu zannedip putperestler gibi sadece atalarımızı takip ediyoruz. allah hidayet versin hepimize ne diyelim.
 • arayarak asla bulunmaz. çünkü yoktur. iç denge vardır. huzur ve huzursuzluğun dengesi. işte onu arayan iç huzuru bulur.