• tredaş ihalesine girdiler ve ocak 2012'de aldılar. karlılık oranı pek yüksek olmadığından, enerji sektörünü pek bilmediklerinden ilk süreçte vazgeçer gibi oldular ama 10 milyon dolarlık teminat mektubunu da yakmak istemediler, ardından ihale bize kaldı diye düşündüler ve 7'ye koz maça dediler, ihaleyi aldılar. ne yapıcaz ne edicez derken... masada yancıları vardı ve kulaklarına şöyle fısıldadı; sen 7'yi al, ben sana sonra çok güzel kağıt dağıtıcam, çok güzel başka bir ihale vericem, rahat ol..

herkese benden çay.
  • son yılların büyük hızla yükselen gruplarından ibrahim çeçen holding bünyesinde yer alan inşaat şirketi.

son dönemde özellikle rusya'da peş peşe aldıkları işler ile atılım içerisindeler. 2002 sonrası yaşadıkları büyüme çok da tesadüf gibi gözükmüyor.

(bkz: ankara-istanbul hızlı tren projesi)
    (bkz: western high-speed diameter)
    (bkz: pulkovo)
  • kazandıkları tüm para hepsine haram olsun, gün yüzü görmesinler diye düşündürten şirket. ica otoyol gişelerinde her gün yok "hgs/ogs sistemi bozuk, yok bankaya para geçmemiştir, yok ekranlar durdu, sistem kitlendi" gibi beyinsiz çalışan yalanlarıyla medeni şeklinde kendi hgs'si ile geçmek isteyene vatandaştan nakit/kredi kartı ile para toplayan şirket. düzenin olmadığı yerde buna geçiş için haraç kesmek denir ama neoliberal düzende adı "sistem arıza verdi" oluyor. gün yüzü görmezler inşallah.

http://www.ictas.com.tr/…ding/page/yonetim-kurulu-3
  • özellikle yaptıkları hilton bomonti projesinde, kendilerine çalışan onlarca taşeron firmayı mağdur durumda bırakmış, kimilerini iflas noktasına getirmiş firmadır kendileri. bizzat ibrahim çeçen'in vermiş olduğu sözlerini tutmayarak batırdığı firmalar, işsiz bıraktığı işçiler olmuştur. atalarımızın dediği gibi "çok mal haramsız, çok söz yalansız olmazmış." bu vesileyle yapacak oldukları 3. köprüye yavuz sultan selim değil de parasını ödemedikleri taşeron ve işçilerin ismini verseler keşke. ne güzel iş bi tarafta başbakanın arkasında gez, onlarca ihale topla diğer tarafta arkana aldığın güçle, emektarların, esnafların, zanaatkarların sermayesini kendi sermayen yap.
  • şaşırtmamış ve üçüncü boğaz köprüsü ihalesini almıştır.
  • bomonti'de yapılan hilton otelini de bu şirket yapmıştır.
  • devletten bir ihale daha alan şirket. kemerköy termik santrali ve yeniköy termik santrali ihalelerini aldı.
    bir tapede ne demişlerdi:

-bu milletin *mına koyacağız.
    +inşallah (cevap olarak diğer işadamının verdiği)

tabi her holding sahibi aynı değildir, lakin konulan *m aynıdır. bizim *mımızdır.
  • termik santralleri için yapılan açık artırma usulü ihaleyi 2 milyar 671 milyon dolara kazanan firma. rakipleri yine tanıdık firmalar: limak, kalyon falan filan. seçim öncesindeki şaşalı günlerde her gün bu abilerin isimlerini duyup tapelerini dinlerdik. hey gidi. hatta bu firmanın sahibi, her ne kadar bu iddiaları yalanlasa da şöyle bir cümle sarfetmişti:

“celal’le yolda konuştuk. dedim bana ne vermiş (ihale)? oğlum size vermiş, bana ne verecek? yani bana bir şey verdiyse tamam, hay hay başımın üstüne.”

ne verildiğini görmüş olduk.
  • merkez adresini ankara -konur sokak olarak belirten inşaat firması. herhalde izbe bir cafeyi merkez diye kullanıyorlar..
hesabın var mı? giriş yap