• göründüğü gibi değil. anlatıldığı gibi hiç değil..

içeriğinde yağları parçalayan ve yakımını kolaylaştıran 'cla' barındırır, konjuge linoleik asit. bu şekilde damar ve kalbi korur, kiloyu dengeler. sporcuların kapsüllerini kullanması bundandır

trans yağdır, lakin içinde elaidik asit bulanan margarin benzeri hidrojenize yapay trans yağlarla karıştırılmamalı. birisi hastalık saçar, diğeri şifa
    (bkz: #48312106)
  • doymuş yağdır. kolesterolü yükseltir. damarlarda plak oluşturur. kalp ve damar sağlığına darbe indirir. hipertansiyona, kalp krizine neden olur. içyağının tavada, tencerede çok sıcak havalarda bile nasıl donduğuna bakılarak fiziksel etkileri anlaşılabilir. zeytinyağı da soğukta donar. yağ yakmak için sporcuların kullandığı cla-konjüge linoleik asit kapsüllerinden bahsedilmiş. bu kapsüllerin içeriği hayvansal yağlardan değil, aspir yağından geliyor. yalan yanlış, sallamasyon şeylerle milletin kafasını karıştıran cahillerin bu kadar desteklenmesi, kanaat önderi gibi takılması akıl alır gibi değil. içyağını süper bir besin gibi lanse eden şahsın "küresel ısınmaya inanmadığını" ifade ettiği deli saçması yazıları var. devir meczupların devri. yazık, çok yazık.
  • tdk’ye göre doğru yazım şekli bitişik olan birleşik kelime.
    (bkz: içyağı)
  • karalahananın olmazsa olmazıymış. umuyorum ki tek marifeti bu değildir. eğer öyle ise ikisi de olmasa da olur bence he.
  • gömlek yağı yani omentum kavurmanın korunması için elzem; öbür iç yağı bölümleri kavurmayı gömlek yağı kadar korumazmış. normal koşullarda 1 yıl durmasını, dondurucu desteğiyle 2-3 yıl kalmasını sağlarmış.

(bkz: donyağ), donyağı
    (bkz: dünya değil donyağ)
    (bkz: joseph beuys/@ibisile)
    (bkz: deriye katmalık)
  • ingiltere'de bazi donercilerde etten cok bu yag kullanilir. bu donerden alip yiyen ingilizler bunu bilerek alir, yani ucuza mal etmek icin degil de degisik bi tat olarak kullanilir. ben ilk yedigimde hic sevmesem de sonradan aliskanlik yapmisti. simdi de ara sira canim ceker.
  • bu yağ , kara lahanadan yapılan ve adına haşlama denen yemeğe konmazsa o yemek su da pişmiş ot olur.
  • lezzetlidir ama zararlıdır, çok yemeyin.

siz siz olun, kafayı komplo teorileri ile bozmuş bir çılgının aklıyla beslenmeyin, önerilerini debeye koymayın.

not: margarinlerde trans yağ yoktur.
  • küçükken, ufacıkken bizim evde eritilirdi bu. sonra tiksinseler de "faydalı ama" diyerek yerlerdi. ben yiyince kusardım. neyse, yine bir kurban, yine iç yağı eritilmiş kavanoza konmuş. nedense bende bir keşkek aşkı doğmuş, iç yağını keşkek sanmışım. bir kiloluk cam kavanoz ( karnım kadar o zamanlar ) elimde , kapağını açmaya çalışırken elimden düşürdüm. kırıldı kavanoz. sonra bir koku. ama ne kokuyor. tabi kavanozdakinin iç yağı olduğunu anlayan ben, topuklasam mı yoksa temizlesem mi bilemedim. topuklarsam daha çok dayak yiyeceğime karar verip temizlemeye başladım ama durum feci. hiç yaşanmamış yapmaya çalışıyorum. en son çamaşır suyunu yere dökmüş temizlemeye çalışırken, annem geldi. gördüğü tek şey ben elimde çamaşır suyu yeri siliyorum, ama sinmiş koku hemen ele veriyor. "naptın sen?" demesiyle koşmaya başlamam bir oldu.. annem bir daha iç yağı olayına girmedi o olaydan sonra.. *
hesabın var mı? giriş yap