şükela:  tümü | bugün
  • hastaneler için belli bir dalda nöbete geçilmesi için 3 ün üzerinde aynı dalda ihtisas yapmış hekim bulunması gerekir. hekim sayısı 3 ve altındaysa icap nöbeti tutulur. icap nöbetinde çağrılan doktor 20 dakika içinde hastaneye gitmek zorundadır. ek olarak icap nöbeti tutulduğunda il sınırları dışına çıkması yasaktır.
  • bu öyle bir şeydir ki her icapçı tüm planını programını (hastaneye yakın lokasyonlarda takılmak vs) buna göre ayarlar ona göre tetiktedir. valla ben çok aksiyonlu bir durum olduğunu düşünüyorum bir olay çıksa da gitsek gibi ama henüz denk gelemedim maalesef
  • adını ilk defa dün duyduğum ve talihsiz biçimde öğrendiğim nöbet türü. şimdi saban sabah başlığı görünce bir işkillendim ki sorma.
  • kadın doğumcular için bildiğin nöbettir. doğuda mecburi hizmet yapan arkadaşlarımdan biliyorum. sayıları az olduğu için icap nöbeti tutuyorlar ve geceleri gündüzleri hastanede geçiyor. aksiyon ve adrenalin dolu.
  • kötü olan acilde değerlendiren arkadaşın çapı ile alakalıdır. hangi hastanın sizinle alakalı olduğuna o karar verir çünkü.
  • kardiyoloji, gogus, kadin dogum ve cocuk hekimi arkadaslarimin yerinde olmayi asla istemememe bir kez daha neden olan nobet turu. o degil de biz de acilde pratisyen hekimlik yaptik. aniden konusamama gelisen yasli hastayi kbb'ye gondermezdik amk. el insaf lan!
  • sürekli hastanede olmaktan iyidir, dedirten nöbet.
  • öldüren nöbettir. 30 gün boyunca her an her saat çağrılabilirsiniz. her seferinde de gidersiniz. bunun maddi bir karşılığı da yoktur.
    not : o doktor maaşını çok bulanların da , götüne girsin.
  • (bkz: kalebent)