• bakışlarla kurulanlardır...
  • özellikle son zamanlarda etrafıma yeniden ve yeniden bakıyorum. bazı insanlar hayatımda yok bazıları umarım hep olurlar. ancak bu hesaplaşmada dürüst olmaya çalışıyorum; yaptığım hataları sorguluyorum, "demek ki" diyorum sürekli ve çıkarımlarda bulunuyorum.
    fark ettim ki çok değer verilen birinin bir lafı en çok içe oturanmış. bu içe oturan cümleler de genelde bir sevgili ya da dosta ait oluyormuş. kindarlık mı diye düşünüyorum bazen; bir cümlenin seneler geçse bile tüm ağırlığıyla içte oturması?
    karar veremiyorum.

benim içime oturan 2-3 cümle vardır farklı kişiler tarafından sarf edilmiş. ancak gördüm ki dostun sarf ettiği cümle sevgilininkinden daha ağır geliyor. sizin bir zayıflığınızın size yönelik kullanılması insanı hayattan daha çok soğutuyor.

hikaye şöyle:
    o zamanlar işim yok, freelance çalışıyorum, para da maalesef geç geliyor. bundan bahsetmişim birine. ama oturup da bankadaki hesabımla ilgili bilgi vermemişim, dilenmemişim dostluğuna güvenerek "dertleştiğimi" düşünmüşüm.
    sonra bir gün bu şahıs bir ufak plan yaptı; şehrin biraz dışına çıkmalı filan. benim de tanıdığım insanlar var ve benim yanımdan gidildi; ama ben davet edilmedim. haliyle içerledim. demek ki çift çift takılmak isteyenlerdenmiş diye düşündüm. sonra laf arasında söyledim. bana şunu söyledi:
    - seni çağırmayalım dedik, işsizsin paran yok, zaten gelemezsin zor durumda bırakmayalım diye düşündük.

bu cümle aradan kaç yıl geçmesine rağmen hala koyar bana. üstüne oturmuş koca bir kaya kütlesinin altında kalan nezaket saklıdır.
    niyet iyi ama uygulama kötü. ondan beri dertleşmeyi kimlerle yapmam gerektiğini daha çok düşünür oldum. hala yanıldıklarım oluyor, ama en azından bu büyüklükteki bir yanılgıyı çok daha az yaşıyorum. onlara göre araya mesafe koydum, soğuk ve uzağım bana göre ise artık bir şey paylaşmayıp kendimi koruyorum.
  • herkese verecem sana vermiycem
  • - sıktıysam özür dilerim.
    +sıktın.

ulan böyle dann diye söylenir mi mnkym.. öyle bile olsa insan önemli değil fln der. bak yine sinirlendim şimdi.
  • tek bir kelimedir bazen;

"ve dökülüverdi ağzından, dudaklarına yabancı 3 hece... kimbilir kimler alıştırdı seni, kime söyledin sayısız kere... bilmediğim bir kadın, şimdi bana seslediğin bu sıfatı; benim sana ömrümü verircesine seslendiğim bu lafı dolamış artık diline..."
  • -sorunun ne senin? niye bana boyle yapıyorsun?

+ bilmiyorum , ben sadece sana karsi em kem kum ,(hiddetlenerek,bir nefeste) umrumda degilsin artik tamam mı?

niye , ne icin ugrastin ki bunca sene? coker iste bunlar adamın icine , her bi yerine.
  • elimizde iki iç vardır.

biri diğerinin içinde kendine bir yer ararken diğeri,

başkasının içinde olamamanın hissiyle sarfettiği herhangi bir cümledir bu...

tepeden tırnağa kifayetsiz bile gelse,

his sözün önünde seyreder.

kendine yer arayan içi ise en çok bu mahveder.

her neyse...

boşver...
  • -başvurunuz tarafımızca değerlendirilmiş olup ilgili pozisyon için şu anda sizinle çalışma imkanı bulunamamıştır..

çok içime oturuyor aq biriniz de tam sizin için uygun pozisyon ha pazartesi gel başla desin, en azından bir ay bir deneyin bakalım nolucak*
  • + sen şimdi yarın pişmanlık mesajı da atarsın bana..
    - yoo, hiç mesaj atmayacağım..
hesabın var mı? giriş yap