şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çocukken kola vb asitli içecekleri içemediğim için meyvesuyu şeklinde cevapladığım,sonrasında meyve suyu bulunmadığı cevabıyla beni zorla kolaya alıştırmış olan soru.
  • bazı garsonların cevap olarak "su" yu kabul etmedikleri soru.
  • büfeden tost,hamburger veya cips aliyorsunuz ve içerideki şahis size şunu söylüyor."içecek ne alirdiniz" sanki birşey içme zorunluluğum var.

(bkz: bir şey içmek ister miydiniz)
  • müşteride içecek olarak bir şey almamayı tercih edebilecek surat görmeyen garson repliğidir. 'bir şey içer misiniz' diye sormaması bilinçli olabilir. ya da işletme batmak üzeredir, alınan bir içecek o günkü kazancı etkileyecek ve belki de işletme iflasın eşiğinden dönecektir.
    gerçekçi bir yorum yapmak gerekirse, genel olarak bu repliğin nedeni 'bir lahmacun için ayağına kadar getirme beni bi daha, adam ol, bi şeyler iç'tir.
  • son zamanlarda sadece "su" şeklinde cevaplayabildiğim soru. şeker, alkol ve tuz barındırmayan başka bir içecek yok zaar.
  • rahatsız edici sorudur. alacak olsam söylerdim diye yanıtlamak istesem de garsonlara da düzgün davranılması gerektiğine inandığımdan hiçbir şey istemiyorum diye yanıtlıyorum.
  • batı medeniyetinde henüz yemek siparişi verilmeden sorulan sorudur.
  • inanılmaz rahatsız olduğum soru. 1,5 pidesiz iskender siparişi verebilen biri, eğer istiyorsa yanına içecek bir şey de söyleyebilir diye düşünüyorum.
    garson hatırlatmasa, iskenderi yiyip bitirip "aaa içecek bir şey almayı unutmuşum, garson da hiç hatırlatmadı" diye düşünecek birilerinin olabileceğini zannetmek de fazla ahmakça sanırım.

ahh evet esas nedeni; müşteriyi baskı altına alıp bir kutu kola daha satmak... sanırım bu nedenle rahatsız oluyorum. herkesi, bu ucuz yola gelecek kadar ezik zannettikleri için!
  • (bkz: is pepsi ok)
  • ne yersiniz ne içersiniz diye sorulan anadolu insanı sorusunun bir parçası....sadece yenmiyormus demek ki ayrıca iciliyormus....