• içel*deki anadolu lisesi. kısaca ial. basketbol takımları çok iyidir ama biz*yine de onları yenmesini biliriz.
  • plaj üstüne insa edilmis yillar önce bitirdigim lisem
  • beni de bi sekilde mezun etmis, bi yigin basarisiz hocaya ragmen nasil olup da yillardir universite sinavlari bazinda en basarili okul olmaya devam ettigini anlayamadigim, kor topal ilerlese de bir gelenek sahibi oldugunu dusundugum, cok guzel gunler gecirdigim okul. yirmi kusur yillik tarihinin herhangi bir doneminde orada okuyup da huseyin dilmenli ismini bilmemek imkansizdir.
  • ilk kurulduğunda dağ başında (tam olarak arpaçsakarlar köyü'nde) olan; mezunu olduğum okul. daha sonraları plajdaki binasına taşınmıştı. şu anki adı tam olarak nedir bilemiyorum [:)] -ki benim zamanımda bile adı 3 kez değişmişti ve her seferinde okulun yeni logosunu ben tasarlamıştım...
  • mersin de açılan ilk anadolu lisesi olması nedeniyle zaman zaman "1.ci anadolu lisesi" olarak da lanse edilen, pek tabi bu sebepten, ardından açılan diğer anadolu liselerine "ikinci, üçüncü, dördüncü anadolu lisesi" denmesine neden olarak diğer anadolu liselerinde hafif bir kıllık durumu yaratan mezunu olduğum sevgili eğitim öğrenim yuvası..
  • zamanında çok sağlam bir öğretmen kadrosuyla çok sağlam dönemler mezun etmiş, ama son yıllarında ortaokuldan sonra öğrenci alımı, deneyimli hocaların emekliliği ve genç öğretmen akınına karşı direnmeye çalışsa da artık anlamını ve efsanesini yitiren dolum dolum anadolum..
  • mezun olduktan sonra "bizim zamanimizda cok iyiydi, simdilerde ne iyi hoca kaldi ne de ruh" geyikleri cevirdigimiz denize sifir ayricalikli guzel okul
  • okul denizin dibinde*...
  • bu lisenin mezun kisileri kisin ustlerinden cikarmadiklari okul montlariyla istanbul'un cesitli bolgelerinde arz-i endam ederken gorulebilirler. mezun olmalarinin ustunden 5 yil gecmis olsa bile cikarmazlar montlarini ustlerinden. bir de dönercan dönük gibi fantastik isimli bir ingilizce ogretmeni vardi yillar once, noldu simdi bilmem.
hesabın var mı? giriş yap