şükela:  tümü | bugün
4275 entry daha
  • çetin tekindor'un bilhassa son sahnesi akla geldikçe ayakta alkışlanmalı, "oyuncu olayım ben" diyenlere ders olarak okutulmalı.
  • oncellikle dizinin sonu ile ilgili bir sey yazmak isterim. ilk olarak yilmaz kardesleri yerde celali ayakta gordugumde dumur olmadim degil , yalniz celalin `
    yasiyorsun, gibi konusmaya basladigini duyup o isler acisi olan son halini gorunce bu yilmazlarin maglubuyeti gibi gorunen sahnenin sadece celalin kafayi yedikten sonra gordugu halusinasyonlardan sadece biri olarak algilamakta yanlis degilimdir bence.bu dizi hic bir zaman basit ve direk mesajlar vermedi , onu seyreden seyirciyi (yanlislara ve mantik sorunlarina ragmen) ikilemlere ve acabalara surdurmeyi basaran bir hikaye oldu , bin sorulara sormamiza sebep olan bir is olarak , bence bu sahne cok zekice ve akillica kotarilmis. onun icin bu bolum bir cogunuzun yazdigi gibi vasat bir final bolumu olmamistir , celalin kaybedisi o kadar guzel aktarilmis ki.tek istedigim intihar etmemesi idi ama marula donen beyni ile yasasa ne olur yasamasa ne.
    bu arada ! newsflash ! çetin tekindor u tum sezon boyunca yerden yere vurup , son sahne icin oscar verenlere duyuralim , keske daha once bilseydiniz , usta bir oyuncu oldugunu da sezon boyunca yapilan bazi elestirilerin ne denli abartildigini anlasaydiniz. bu abarti olayi aras bulut iyinemli icin de gecerli. basarili sahneleri oldugu dogrudur , ama dizinin usta oyunculariyla kiyaslayacak hatta daha fazla ovulecek bir tarafi yok. kimseyi taklit etmedigi zaman , duygusal ve sinirli anlarda basarili oluyor kendisini, bir o zaman begeniyorum. tabii bi de kendisini tekrar etmezse daha cok begenecegim. 38 bolumde yaptigi fare taklidi cok hostu ama onu da oyle bir gecer zamanda daha once yapmisti.neyse kucuk kusurlar bunlar , daha iyi olmasi icin yaziyordum, elestiri amacli degil.
    38 bolum de harikaydi , zamaninda yazamadim , oyle ki 38 bolumde bitse de uzulmezdim , oyle zekice , zevkli bir sekilde olaylari siralamislar ki , oyunculuk da oyle ust duzeydi ki bayildim.acikcasi 38 bolumde en guzel ve eglenceli ters koseleri yedigimizi dusunuyorum.o kadar agir durumdayken , olayi boyle celali cileden cikartacak sekilde , bizlere kahkaha attirarak , o yilmaz kardeslerin haykirisini , kazanisini izlettiginiz icin cok tesekkurler . olayi melodrama baglamadan harika islemisler.
    çağatay ulusoy final bolumunde de cok iyiydi ama ozellikle 38 bolumun son anlarindaki oyunculugu ayri bir guzel. binbir duyguyu yansitip, yasattigi o celala prangalari gecirip, yusuf mudure haykirip , sonra yuzunde beliren o cok zor kazanilmis hakli sevinci ekrana harika yansitti.oyunculuguna laf atanlar ya bos bos elestirmeyi adet edinmisler yada baska bir tarafiyla izliyorlar. ayrica kendisini , yaptigi tercihleri icin de tebrik etmek lazim .oyunculugunun one cikacagi, kendisini daha da gelistirecegi guzel ve meydan okuyan isleri sectigi icin.her projesindeki bu basarisi rastgele gelisen bir sey degildir , arkasinda cok calismak , kalitenin pesinden kosmak ve onun hakkini vermek vardir. tebrikler çağatay ulusoy.
    bu elestiri genel olarak buraya aylar boyunca sirf populer baslik diye , haberdar olmadan bos entry duzup kafa utuleyenler icin de gecerli.baska dizinin sevdalilari icin de gecerli.
    arkadasim dogru durust seyretmedikten sonra gelip de hebele hubele yazmanin manasi ne? bazilari da sarp , mertin hapiste olmasini firsat bilerek eylemle onu boynuzlamis gibi sacma sapan seyler yazmis, bazilari bromance goygoyundan yine vurmus.iciniz kotu arkadas, yetmezmis gibi buna inaniyorsaniz , toto ile izlemissiniz, uzgunum ama gercek bu.
    dizinin diger cok iyi oyunculari arasinda mustafa uğurlu, uğur yücel , nebil sayın, yildiray sahinler , ercan kesal , mehmet yılmaz ak, mustafa yıldıran, riza kocaoglu , iken , diziye en cok renk katip , hikayeyi olumlu yonde etkileyen bence coskun , kudret, alyanak, yasar , berk. minik karakteriyle seyithan özdemir , berke karakteriyle erdağ yenel ve alyanakin diger bir yardimcisi olarak son bolumlere dogru katilan sinirli barbaros karakteriyle tevfik erman kutlude diziyi renklendiren karakterlerden birkaci.kadin oyunculardaki en iyi performanslar ise gözde kansu ve şenay gürler tarafindan cikartilmistir... benim bir miktar daha cok sevdigim yan karakterler , nebil sayınin guzel oyunculuguyla nefret edemedigimiz , hatta sempatik buldugumuz coskun , ugur ustanin farkli sayko ve takintili karakter nuanslari verdigi kudret, ve mehmet ak tarafindan canlandirilan diger bir sayko yasar..tabii ki yildiray sahinlerin alyanak karakteri cok ayri bir yerde.
    39 bolumde coskun sarp arasindaki o coskulu sayko kahkaha anina da bayildim dogrusu.
    içerdeyi baska dizilerle kiyaslamanin alemi yok , icerde turk dizi sektorunun en zor zamaninda cekilmis, en cok dizi ve programlar oldugu gunde yayinlanip , 39 hafta boyunca 140 kusur dakikalik bolumleri , ayni cekicilikte ve tempoda tutmak , neredeyse 39 hafta boyunca her kategoride yuksek reytinglerle lider olmak ,herkesin harci degil ,elestiriler oldugu kadar , sezarin hakki sezara verilmeli.son olarak uluç bayraktar ve tolga kutluay in gozlerine saglik, toygar ışıklıya yarattigi guzel muzikleri icin cok tesekkurler , ayrica senaryo ekibi ve emegi gecen herkesin emegine saglik, akillarda kalacak , kaliteli ve zirvedeyken bitirilen kalburustu bir is cikardiginiz icin.