*

şükela:  tümü | bugün
 • 1999-2000: erenköy ne kadar lüksse, içerenköy o kadar varoştur, aradan e5 gectiginden mi nedir, sanayi sitesinden tutun da sokakta kılıksız sumuklu veletlerin gezmesine kadar... eli bıcaklılar dolanır, gece dolaşılmaması gereken bi yerdir.

  edit 2006: durum değişmiş midir? eh kısmen. depremden kaçıyoruz biz sahil şeridinden söylemleriyle nispeten daha ucuz olan bir yer sitelere dönüştürülmeye çalışılmakta, vatan computer, çeşitli marketler açılmaktadır. ancak yine de sokaklarda araba görünce yoldan çekilmeyen insanlar görüldükçe munhasır halimizi düşünmekteyim. ama çocukların sümükleri kısmen silindi, gece dolaşılır hale geldi, bıçaklar görünmez oldu...
 • içeren köy, zengin içerik barındıran köy.
 • including village

  (bkz: igrenc espri)
 • bostancı ile arasında e5/d100 karayolu uzanan, kadıköy ilçesine bağlı, resmi statüsü mahalle olan bir semt. 150 bin cüvarındaki nüfusuyla türkiye'nin en büyük mahallesi olduğu çalındı kulağıma bir kaç kez.
  çok aşırı varoş değildir, hatta yer yer şık bahçelerle çevrili hoş görüntülü yüksek apartmanlara rastlanabilir geniş ve insansız sokaklarında. özellikle öğle (işe gidiş ile işten dönüş saatleri arası) zamanı insan görmek güçtür sokaklarda -gece belli bir saatten sonra da öyle. aile mekanı havası verir, fakat bazı geceler sağdan soldan duyulan silah patlaması sesleri bu imajı yerle bir eder.
  bir zamanlar "iç eren köyü" adlı bir yerleşim yeri varmış bu semtin yerinde. bir kaç köy evi ile, o zamanın zengin istanbullu ve kadıköylülerinin yazlık bağ evleri varmış. konum itibariyle çevredeki bütün semtlere göre daha yüksekte olduğundan yazları serin olurmuş köy- tıpkı şimdi olduğu gibi, tabii bu kışları da sıcaklıkların düşük olmasına ve zaman zaman rüzgarın camları patlatırcasına esmesine sebep oluyor. bu bağ evlerinden -daha doğrusu köşkleri- ayakta kalabilen pek az sayıda vardır -iki katlı, ahşap/taş mimari ve fıstık çamlarıyla dolu bahçeler...
  kadıköy'den 19, 319, 19f, 14s, 21b; bostancı'dan 19d, 14a; avrupa yakasından ise 129bt, 129k, ml-129k kodlu iett otobüs hatlarıyla değişik-değişik noktalarına ulaşılabilir içerenköy'ün.
 • ismiyle müsemma bir $ekilde, birçok farklı yerle$imi içeren istanbul kadıköy'e bağlı bir semt.
 • kulağa hoş gelen ve sık sık duyulan bir ismi olan semt. kadıköy'e bağlı olduğu bilinse, duyulsa, öğrenilse bile avrupa yakası'ndan dışarı adıma atmayı sevmeyenler için ancak gitmek zorunda kalındığında ilgilenecekleri, stres mevzusu yapacakları türden bir semttir.
 • iş bankası eğitim müdürlüğü'nün de içinde olduğu bilinen semt.
 • çok iyi dairelerde çok uygun fiyatlarla ailece rahatça oturulabilinecek, hızla gelişen, aradığınız herşeyi bulabileceğiniz,merkezlere(bostancı,kadıköy)bir vesaitle ulaşabileceğiniz, sorunsuz yaşayabileceğiniz bir semt...
 • havuzlu siteleri misir patlagi gibi cogalan mahalle.
  erengazi ismiyle ilce olacagi soylenen hatta bazi siyasi partilerin ve de derneklerin "falanca partisi erengazi subesi" tabelalarini dahi astiklari devasa mahalle.
  buyuklugu sebebiyle icerenkoy de icinde farkli kulturleri barindirir.
  zemininin depreme dayanikli oldugu soylentisi ev fiyat ve de kiralarini artirmistir. (daha dun bir emlakciya baktim 110 metrekare bir ev icin 500 milyon kira arti 500 dolar depozito istiyorlar.)
  atasehir'e, bostanci'ya yakinligi tem'in ve e-5'in dibinde olmasi ve de ulasim kolayligi ile sakinligi semti cazip kilmaktadir.
  istanbul anadolu yakasi'nin ilk ve tek 5 yildizli oteli icerenkoy'de isvicre hastanesi'nin karsisindaki green park otel'dir.
  yine icerenkoy'deki anadolu yakasi hali'nin karsisina (carrefour'un arkasi) yine bir 5 yildizli otel ve bir de alisveris merkezi insaati surmektedir.