şükela:  tümü | bugün
 • içişleri bakanı süleyman soylu'nun yeni algı operasyonu ya da ramazan bayramı sürprizi herhalde.kutuyu gösterdi ama içini açmadı.bakalım ne zaman açılacak?
  ali ihsan yavuz reis'in, ne olduğunu saptayamadık ama mutlaka bir şeyler olmuş söylemi gibi birşey herhalde.
  ysk'ya sormak lazım tehdit altında mıyız gerçekten?

  şöyle diyor süleyman paşa:
  "herkes istanbul ve ankara'da tüm türkiye'de arkadaşlarımız alarm vaziyetindeler. çok dikkatli ve önemli bir iş çıkardılar. bu tehditi burada söyleyemiyorum ama ciddi bir tehdit.
  türkiye'de onlarca saldırı engelleniyor çoğundan kimsenin haberi olmuyor. türkiye'nin güvenlik kuvvetlerine teşekkür etmek gerekirken şaşı bakışı biraz ucuzculuk olarak görüyorum."

  chp'nin oy çaldığını da şöyle kanıtlamış süleyman paşa:

  "83 bin bal gibi oyu binali yıldırım'ın karşısında oy sıfır olarak yazılmış. işte neden çalınmış diyorum onları. bunu yapan sandık başkanları.milletimin oylarını başka partilere yazmışlar. bunu sandık kurulu başkanları dışında kimse yapamaz.sandık kurulu üyesinin başkanı sandık kurulu başkanıdır. 200 sandıklık hile yapılacak alan bulabilirler. chp akrabası sandık başkanları var. bu hile metodu bunlara net bir şekilde anlatılmış. bu metotların hepsi kullanılmış. oylar 27 bin 500 den 13 bin oya nasıl düşer? farkı düşerse ikisinde de düşer. sapma bunda %1-2 olur. geninde hile olanlar bunu yapar."
  sayın bakan'a soralım, bir tane göz altına alınan, hakkında soruşturma açılan, tutuklanan sandık başkanı var mı? çünkü seçimlerin ertelenmesi devam eden ekonomik krizi de daha ağırlaştırmış ve büyük bir yük oluşturmuştur halkın sırtına. kimmiş bu vatan haini sandık başkanları?

  ayrıca damat berat paşa ile de kankaymış aslında aralarından su sızmıyormuş. evet süleyman paşa biz de inandık. yaman şakacısın maşallah.
  bu uzun röpörtajda 20'den fazla doğru olmayan şeyi hiç yüzü kızarmadan söyleyebilme yetisinden dolayı ex liberal, new şoven süleyman paşa'yı tebrik ediyorum.

  gizemli tehdit
 • aramaya inanmak (bkz: ciddi bir tehditle uğraşıyoruz)
 • mevzubahis tehdit ekrem imamoğlu değildir umarım.
 • bisey olmus
 • kesin bir şey var, tam olarak bilmiyoruz ama var. lütfen beni dinleyin.
 • sanırım karşılık olarak; aaa öyle mi öyleyse bütün oylar size.... gibi birşey bekleniyor.

  (bkz: #90104139)
 • okurken midem bulandı. hele bir belediye başkanının trabzonlularla ilgili söyleminin altına imzamı atarım demesi... cidden kusma isteği oluşturdu bende. cumhuriyet tarihine bir bakın. neredeyse çok partili sisteme geçtiğimiz günden beri söylemler hep aynı. değişen hiç bir şey yok. bu ülke bu siyasilerle, bu söylemlerle atatürk'ten sonra nasıl yıkılmadı nasıl ayakta kaldı hayret ediyorum bazen.
 • yav son dönem söylemleri insanların akıllarıyla resmen dalga geçer gibi. *
  hani muhabbet biraz daha uzasa, diyeceğim ki: 'kamere nerde, nereye el sallıyoruz.'

  yav biri diyor, 'seçimde bir şeyler oldu, cidden biliyorum, bir şey oldu, yani içimde bir his var, oldu, olmuştur yani'

  öbürü diyor: 'çok fena baskı altındayız, külliyen üzerimize geliyorlar' kim geliyor, ne geliyor belli değil.

  bir diğeri diyor: 'herkes üzerimize oyun oynuyor, baskı altındayız' . oyunların içeriği ne, baskı nedir, kimler baskı yapıyor belli değil.

  son dönemde siyaset resmen, şahıslar, mekan, yer, içerik gibi konulardan bağımsız tamamen öznel ifadelerle dile getirilmeye başladı. bu da cidden çok komik. yani bir sonraki dönem sanırım şöyle olacak,

  'ben bu seçimi sevmedim ,hadi bir daha seçim' gibi.

  benim bir arkadaşım derdi eskiden 'salla olum osman, arka on dönüm bostan'
 • “içeriğini henüz uyduramadık ama sizin şimdilik biraz da bununla idare etmeniz lazım biz kılıfına uyduruncaya kadar” anlamına gelen söz öbeği.

  edit: imla