• kitap okumaktan kasıt; ders çalışırken okuduğun kitapları içeriyorsa bir dönem bunu baya fazla yapıyordum ben. tabi süresi oldukça kısa oluyordu ve okuduklarım da yalan olup gidiyordu. ne kadar faydalı oluyor onu da hemen anlatayım. benim çok yakın hataylı bir arkadaşım vardı, adamla alkole verdiğimiz parayı toplasan ankara'da kendimize birer daire alırdık. hafta sonlarında işin bokunu çıkarttığımız yetmiyormuş gibi sınav zamanlarında da devam ederdik. bu beni hep "kanka bugün gel de şu derse bakalım" diye çağırırdı. evine giderdim, 5 dakika kitaba baktıktan sonra ikimiz de hiçbir şey anlamaz kafamızı kaldırdığımızda göz göze gelip "saat daha erken, üçer tane bira alalım da bakarız" diye birbirimizi kandırırdık. biraları alıp geldikten sonra içerken yalandan bi göz gezdirirdik kitaba, yine bir şey anlamazdık haliyle. arkadaşın "severim böyle dersi ya" isyanından sonra hep kendimi elimde bira kopya hazırlarken bulduğumu hatırlarım. o üç bira gece sonuna kadar en az altıya çıkar, bazen viskiye evrilirdi. sergen'in at yarışı hikayesi gibi aynı. bazen viski içerken roman okusam nasıl olur acaba diye merak ediyorum. kesin bayarım ama içerken birisi roman okusa kesin sıkılmadan dinlerim.
  • tek farkı içiyor olmaktır. okumak okumaktır. her bir sike anlam yüklemeye gerek yok.
  • eskiden vizelere çalışma şeklimdi, nasıl olsa finaller var , büt var, yaz okulu var.
    kim nerden bilecek kiii unuttum da içtim dersin.
  • okuduğunu algılayamadığın için gereksiz eylemdir.
  • içerken sadece içilir. kitap okuyacaksan beyni uyuşturan değil açan şeylere ihtiyacın var. temiz hava ve kahve gibi. ne ilgisi var içki ile kitabın?

cool gözükecem diye iyice manyadınız amk.
  • kitapta cinayet bile işlense salak salak gülerim :)
hesabın var mı? giriş yap