şükela:  tümü | bugün
 • bu düzenek 1590 yılında leonard mascall adındaki kişinin ilaçların hazırlanması, çıkarılması, meyve ağaçları yetiştirme, muhafaza etme kümes hayvanları, avlanma, omurgalı hayvanlar gibi türlü kitaplarından fare tuzakları olarak biri.
  kitabın adı; booke of engines and traps
  kitap
  baya eski tarz 4 odalı, çoklu fare kapanı, birinci fare zaten olması gerekeni yapıyor, ikinci fare hadi ilkinden durumu anlamadı, üçüncü fareden sonra aslında birinci ve ikincinin pek farkı olmadığını gösteriyor.

  reddit üzerinden dönen başka başlıkları vereyim, o sırada aradaki bağlantılar çözülsün.
  (bkz: john b. calhoun)
  (bkz: davranış batağı)
  artan nüfus artışı ile sıçanlar ile aynı ütopyanın içinde yer aldığımızı gösterir.
  mesela aman bana bulaşmasın diye kavgayı görmezden gelmeniz gibi.
  ya da örnekte verildiği gibi black friday

  https://youtu.be/wvwd-e-gbkk

  edit; çılgın klavye
 • hergün ölümlü trafik kazası haberlerini izleyip hatta kazanın yanından geçip yine de kemer takmayan sürücüleri anımsatan durum. pek farkımız yok bu hayvanlardan
 • burada altı çizilen konu fare kapanı tarihi, 3 farenin zıbararak öldüğü yerde kafası çalışmayan fare ise nüfus yoğunluğu fazla olan canlılarda işgüvenliğinin sekteye uğraması, günümüzde öz çocuklarına itina göstermeyen anne ve babalar ise nüfus yoğunluğu fazlalığından sistemin çökmesindendir, şehirlerde kimse birbirine yardım etmez. hatta bu entry'de adı geçen adamın deneyi sonrası nüfus kontrolü ön plana çıkmış.