şükela:  tümü | bugün
  • izlenilen filmlerin listesini tutan oldukça kullanışlı bir site. farklı kategoriler altında hangi türden ne kadar film izlediğinizin bilgisini verebiliyor. ayrıca ödül almış filmlerdeki ***, çeşitli sitelerin yaptığı listelerdeki * izleme durumunuzu da görebiliyorsunuz.

başarılı.

http://www.icheckmovies.com/

benzer siteler için,
    (bkz: filimadami.com)
    (bkz: 250films.net)
  • "ne izlesem" insanları için yapılmış last.fm tarzı site.
  • 200'den fazla film tiklememe rağmen hala herhangi bir film tavsiye edememiş site. ne sike recommendations fasiletisi yaptınız lan o zaman.
  • film listesini çok seri bir şekilde genişletmesi icap eden internet sitesi... aradığım 100'den fazla filme rastlayamamakla birlikte, eşkiya, karpuz kabuğundan gemiler yapmak ve hababam sınıfı serisi ile karşılaşmak şık oldu... kullanım olarak gayet basit ve sade... recommendations fasilitesinin nasıl işlediği ise henüz muamma... biraz daha özen, çaba ve arşivcilik ruhu ile kalbimizi çalmaya potansiyel aday...
  • bünyesinde sadece sağlam ödül almış, bazı sitelerdeki top listlere girmiş, bir şekilde kendini kanıtlamış filmlere yer veren site. an itibarıyla, veri tabanında yaklaşık 6000 filme ev sahipliği yapıyo. haliyle, imdb' den içe aktardığınız 1200 filmlik listenin yarısını " bunlar da film mi aq " deyip tanımıyor. bir de listelerin izlediğiniz yüzdesine* göre ödüller verip arkadaşlarınızla sidik yarıştıttırıyor. eski filmleri* izlemeye teşvik etmesi de cabası.
  • (bkz: criticker)
  • 1981 davaro.
    hadi canim saka falan dedim kendi kendime ama davaro hem de adventure sekmesinde yer almakta. simdi kimler hazirladi bu siteyi gercekten merak ettim.

edit: kibar feyzo da varmis hemi de selvi boylum alt yazmalimin 10 sira ustunde romantik film kisminda. ne desem bilemedim ki.(uyumak gerek 2 ye dogru batarya bitti sanirim )
  • izledim mi adam gibi film izleyeyim düşünceme yardım eden site.
    -aaa şu kategoride hiç film izlememişim
    -aaa bir numaralı filmi izleyeyim o zaman
    -lan süper filmmiş
    ...
    diye tepkiler zinciri gelir.
  • kıyıda köşede kalmış filmleri geçtim, bilindik filmlerin bile bazılarının veritabanında bulunmadığını görünce büyük hayal kırıklığına uğradım. filimadamı'ndan katbekat popüler olmasının tek nedeninin, dilinin ingilizce olması olduğunu anlamak için dâhi olmaya gerek yok. ve fakat filimadamı, görünümüyle değil belki ama diğer her şeyiyle bu siteye on basar.
  • bir film veritabanı olmayan site. adamlar başta imdb olmak üzere birtakım sinema sitelerinin, dergilerinin yapmış olduğu farklı konulardaki listeleri alıp koyuyorlar siteye. o listelerde zaman içinde değişiklik olursa güncelliyorlar filmleri. böylece kendi kendinize "yıl sonuna kadar 2000s'i bitireyim, animation'da 4 tane kalmış onlara bakayım" diye yarattığınız challenge'lar hiç bitmiyor. izlediğiniz tüm filmlerin çetelesini tutmak için iyi bir yer değil, ama izleyecek film arıyorsanız bunu size gaz verici bir şekilde sunan pek çok listesi var.