• izlenilen filmlerin listesini tutan oldukça kullanışlı bir site. farklı kategoriler altında hangi türden ne kadar film izlediğinizin bilgisini verebiliyor. ayrıca ödül almış filmlerdeki ***, çeşitli sitelerin yaptığı listelerdeki * izleme durumunuzu da görebiliyorsunuz.

başarılı.

http://www.icheckmovies.com/

benzer siteler için,
    (bkz: filimadami.com)
    (bkz: 250films.net)
  • görünüşte hiç skor bazlı bir site olmasa da aslında tamamen skor üstüne kurulu bir site. geçen bi hesap açtım biraz da vakit geçirdim ama yok! olacak gibi değil, kullanıcılar arasında bile rating yapmış. hadi filmleri anlıyorum ratinge göre sıralamasını ama kullanıcıların kendi aralarındaki rating sistemi tamamıyla zırva. zaten bu sisteme göre en iyi kullanıcı en mainstream filmleri izlemiş olan. veya neighbour olayı; last.fm deki (rip) gibi bi neighbour sistemi çıkar diye tıkladım, bana daha önce profiline girdiğim insanlarla uyumumu çıkardı. yani bana yakın zevki olan birini bulmak için yüzlerce profil gezcem siktir lan derler adama! zaten tavsiyeleri de komşular üstünden yapıyor. 4 tane profil gezmişim bana izlemeyi düşünmediğim holivud filmleri tavsiye ediyor. hit arttırıcı makinan değilim. ama seven sevsin banane.

kısaca film izlemeyi criticker gibi bir zevk ve sanat olarak değil, bir yarış olarak algılayan ve böyle düşünmeyenlere pek bir şey sunamayan bir servis.
  • kıyıda köşede kalmış filmleri geçtim, bilindik filmlerin bile bazılarının veritabanında bulunmadığını görünce büyük hayal kırıklığına uğradım. filimadamı'ndan katbekat popüler olmasının tek nedeninin, dilinin ingilizce olması olduğunu anlamak için dâhi olmaya gerek yok. ve fakat filimadamı, görünümüyle değil belki ama diğer her şeyiyle bu siteye on basar.
  • "ne izlesem" insanları için yapılmış last.fm tarzı site.
  • 200'den fazla film tiklememe rağmen hala herhangi bir film tavsiye edememiş site. ne sike recommendations fasiletisi yaptınız lan o zaman.
  • kullanışlı ve kaliteli bir film günlüğü sitesi, film izleme tutkusu olan herkesin kesinlikle üye olması gereken bir yer.
    izleyip hatmetmek için liste önerilerim:

reddit top 250: movies subreddit kullanıcılarının oylarıyla belirlenen liste, popüler kültüre damga vurmuş filmlerden oluşuyor, başlangıç için uygun.
    afı's 100 years-100 movies: amerikan sinema tarihini dolaşmak için.
    a.v. club 2000'ler listesi: bu listedeki filmlerin çoğu aynı zamanda benim de favori filmlerimden, gerçekten kaliteli bir liste.
    certified weird list : en orjinal listelerden biri, sinema tarihinin garip ve sıradışı yapımları listelenmiş
    500 essential cult movies: sinema tarihinin kült filmleri
    the new cult canon: yakın tarihin kült filmleri, mutlaka göz atılması gereken bir liste.
  • ios app'i android versiyonundan önce gelecek olan oluşum.

edit: kaynak
  • https://beta.icheckmovies.com/ üzerinden yeni arayüze sahip beta versiyonuna ulaşılabilen site. şimdilik sadece official lists kısmı erişilebilir durumda.
  • izlenilen filmleri unutmadan kaydetmek, kendine bundan sonra neleri izlemeliyim diye bir yol çizmek, eksiklerini görmek için çok verimli bir site. izlediğin film sayısı, bu sayının sürekli artması, arkadaşlarından daha çok film izlemiş olmak gereksiz mutluluklara sebep olabiliyor. aynı şekilde karşılaştırma yaparak bazı filmleri daha erken de izleyebiliyorsun. izlediğin film sayısı arttıkça karıştırma miktarında artıyor. bunu da kontrol etmek için çok faydalı oluyor. ama kullanımı çok daha kolay değil. gereğinden karışık olmuş nedense. sonuç olarak sinemaseverlere kişisel tatmin ve çeşitli faydalarından yararlanmaları için önerilir.
  • şabanoğlu şaban ın mystery listelerine 24. sıradan giriş yaptığı site.

--- spoiler ---

elması sıtkı baba çalmış.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap