şükela:  tümü | bugün
 • ben ki konu yeme içme olunca dağları deler, her boku dener bir bireyim. kimsenin cesaret edemediği şeyleri yer içerim. başladığım şeyi sevmesem de bitiririm. bir yiyecek/içecek dayanılmayacak derecede kötü olamaz ki diye düşünürüm. yani kötü tadın alt sınırı tahammül sınırından daha altta olamaz bana göre. bitirirsin yani başladığın şeyi. maksimum bir daha tercih etmezsin.

  etmezdin. yani durum böyley-di. değiştim ey insanlar. bu fikrim yerle bir oldu. artık ben o eski ben değilim. 2 hafta falan oldu bu değişim ve beni acayip rahatsız ediyor. hep beylik lafları ettik bu konuda, şımarık gördük insanları. ve itiraf ediyorum, artık ben de herkes gibiyim.

  o allahın belası şeyi içmeseydim, tutarlı bir adam görmeye devam edecektim kendimi.

  bahsettiğim içecek kımız. kımız amk. kımız. orospu çocuğu kımız.

  tabi bahsettiğim dümdüz sağılmış kaynamış at sütü değil. bunun bir formunu yaratmış amk orta asyalı akrabalarımız zamanında. böyle fermante ama yoğurt değil. bu tadı tanımlayacak alçaklıkta bir kelimenin çok şükür herhangi bir dilde henüz üretilmemiş olması aslında hala insanoğluna olan inancımı tazeledi.

  bunu tadacakken maksimum peynirin yüzdüğü su kadar kötüdür sanırım diye düşünüp lıkır lıkır içebileceğimi sanmıştım sevmesem de.

  kokusu ayrı rezillik tadı apayrı bir iğrençlik ihtiva ediyor. hani alkolü kaçırırsın, mide döner ve üstüne yediğin bütün acılı ezmeyi meyveyi eti karışık şekilde kusarsın da hemen üstüne ağzında bir tat oluşur ya. ulan aynısı ya. bravo size iğrenç herifler, bunu keşfedip to do listenize bir çizik atmışsınız. sadece bir yudumda insanlığımdan utandım, eksildim dünyadan. 1 hafta boyunca midem ağzıma geldi aklıma geldikçe o tadı ve kokusu.

  puu sizin gibi insanlara. zulüm kaç yılında başladı tam bilmiyorum ama bir gün dünyayı yöneten bir diktatör olursam ilk iş tümünü piyasadan toplatmak ve üreticilerine çat diye müebbet vermek olacak.

  kımız. evet.

  sakın ola bunun faydalarını falan anlatmak için ya da atalarımız, türklüğümüz geyiği ile mesaj kutuma çökmeyin, belanızı sikerim, şimdiden söylüyorum.
 • "bar açalım ağbii" gazıyla açılmış tüm barlardaki kokteyller.
  bloodymarry adı altında menemen içiren bir yer vardı antalyada
 • sıvı olduğu için içecek sınıfına girer mi bilmem ama ben yıllar önce içtim. mazotu biten traktöre başka traktörden hortum ile sifon yapıp mazot çekmeye çalışırken bi miktar yuttum. sindirim sistemimin dizilişini öğrenmiştim.
 • bir arkadaşım sıcak çikolata yapıp ikram etmişti. bardağı tutunca ılık olduğunu anlamam üzerine, kallavi bir yudum almamla arterlerimde bir patlama hissetmem geç olmadı. sıcak çikolataya yanlışlıkla tuz koymuş yavşak. tansiyonum 18 e çıktı o esnada zannedersem. sıcak, tuzlu, sütlü, kakaolu iğrenç bir şeydi içtiğim.
 • kekik suyu
 • süzülmüş sıcak maydonoz suyu
  çilekli türk kahvesi

  (bkz: ne gerek vardı)
 • biri kefir, öteki boza yazmış, bu yeni nesilin sürekli yapay şeyler içmekten ağız tadı gelişmemiş, sorsan en sevdiğin içecek diye,. boyalı su ıcetea der. eşşek hoşaftan ne anlar. fermante olan içecekler doğaldır güzeldir
 • dr pepper
 • (bkz: benzin)

  çocukken otobüslerde kusma huyum vardı babam bir çay bardağı kadar içirmişti. babamın böyle gereksiz hareketleri vardı. iyi ki benzine uyumlu bir bünyem varmış ya dizel olsaydım?

  yalnız sahiden benzin mi işe yaradı yoksa ben mi bu huyumu yendim bilmiyorum ama benzin içtikten sonra kusma sorunundan kurtuldum.
 • (bkz: palinka)
  para verdim diye atmaya da kıyamadım. ama ev bile iğrenç koktuğu için bir süre balkonda sakladım, sonra yallah çöpe.