• kesinlikle şalgam. tek kelime ile acı ve berbat bir şey.
  • civanperçemi kesinlikle. regl gecikmesi gibi durumlarda çayı iyi geliyor ancak bir dakika bile fazla demlendiğinde suyun içine ağrı kesici atıp eritmişsin gibi iğrenç bir tadı oluyor. hayatımda daha kötü bir şey içebileceğimi sanmıyorum.
  • şalgam suyu, metalik am suyu
  • sağlığa olan faydalarını bir kenara bırakacak olursak meyan kökü şerbeti demek istiyorum. ilk içtiğimde midem bulandığından aynı zamanda son içmem de olmuştu.
  • uzun ömürlü süt anasını satayım. günlük sütün tadını ne kadar seviyorsam, bundan da o kadar tiksiniyorum. içince boğazımda kimyasal bir tat kalıyormuş gibi geliyor. zaten 4 ay kutu içinde bekleyebilen süt mü olur? süt dediğin soğuk ortamda en fazla birkaç gün bekler sonra da bozulur. nasıl bir katkı maddesi koyduysanız bunun içine...

bir de bu katkı maddeli şeyi ilköğretimde çocuklara süt içireceğiz diye zorunlu yapmışlardı ya lan. yok içemiyorum dedikçe de öğretmen zorluyordu çok faydalı bir şeymiş gibi. çocukluk travmam amk. yapacağınız kampanyaya sokayım.
  • (bkz: boza)
    yıllar önce merak edip içtikten hemen sonra kustuğum içecek. şu anda tadını hatırlamıyorum bile ama kesinlikle berbattı.
  • acı yavşan otu çayı
    diğer bir deyimle (bkz: peryavşan)
  • çok küçükken katıldığım bir düğünde masada dibinde kola olduğunu sandığım bardağın aslında sigaraların söndürüldüğü küllük olduğunu içtikten sonra anlamıştım
  • uzun yolculuk sırasında, gece 2:00 sularında shell istasyonundan aldığım nescafe xpress black roast
    o kadar kötüydü ki 10 km sonra sağa çekip istifra etmek zorunda kaldım. ama hakkını yememek lazım, sonuçta uykumu kaçırdı
hesabın var mı? giriş yap