• bedri baykam'ın bugün ckm'de açılan yeni sergisi. gidip göremedik daha ama bugün kendi ağzından dinlediğimiz kadarıyla ergenekon zırvasından yargılanan aydınlarımızı konu almış. aralara birde ayna parçacıkları koymuş ki hissettiklerimizin yansımasını hemen görelim diye.
  • içim parçalanıyor gördüğümde kendimi böyle, acıma değil bu, sadece karışıklık, açıklayacak bir kelime bulamadım, kimse bilmiyor ne hissettiğimi içimde, hoş kendim bile emin değilim, bundan bile acizim, kocaman bir balonla yürüyorum kafamın içinde, düşünmekten kaçtığım için, tekrarlara girmekten korktuğum için. ne bileyim işte...
  • sürekli televizyonda, etrafta billboardlarda, afişlerde, gazetelerde rte gördükçe,
    insanların kör olmuş gibi, olanların farkına varamadan rte'yi destekledikçe,
    kanallarda rte cumhurbaşkanı seçilmiş gibi kim başbakan olsun muhabbeti yapıldığını gördükçe,
    adamlar çalışıyor birsürü proje yapıyor diyenleri gördükçe,
    ülkenin gitgide mezhep ayrılıklarına sürüklendiğini gördükçe,
    ülkede yarına dair ümit kalmadığını gördükçe

içim parçalanıyor.
  • hani yer yarılsa da içine girsem vardır ya işte içim parçalanıyor da öyle birşey. yani mümkün değil o yer senin içine girmen için yarılmaz, o için de durduk yere parçalanmaz çok istersin parçalansın yok olasın herşey en kolay şekilde bitsin ama o kadar kolay değil. için parçalanmasa da parçalanırcasına canın yanmak zorunda ta ki diyetini ödeyene kadar.

edit: diyet ödenince geçiyormuş. karma varmış. yaşattığım herşeyi misliyle kendim yaşadım ve anladım ki bu dünya çok vicdansız.
  • ıcinin parcalanmasi bi yana bide mutlu rolu yapmak zorundasindir. aglamak isterde yutkunursun. sonra ardindan bi hissizlik baslar. sonra yine en bastan ayni donguye girersin.
hesabın var mı? giriş yap