şükela:  tümü | bugün
  • sözlerini ben yazayım siz anlayın

içimde bir dağ taşırım
    kaybolduğumda ordayım
    bir uçtan uca uçarım
    canım isterse koşarım

kızıl ormanlar mı dersin
    eflatundan çöller mi
    kah karşına mabedler çıkar
    kah bir kömür kuyusu

belki de birden bire
    karşına ben çıkarım
    tanışırsan haber ver
    sen ben o açılalım

küçük toprak yollar mı dersin
    börtüler böcekler mi
    kah karşına mor bir ay çıkar
    kah kanatlı balıklar

içimde bir dağ taşırım
    kaybolduğumda ordayım
    bir uçtan uca uçarım
    canım isterse koşarım

istersem hoplar zıplarım
    kafam orda hep tamtakır.

ahmet ali arslan söylesin buyrun burdan yakın.
  • 10 derece açıyla haliç'e bakan, kalan kısmında katlı otopark manzarası olan bir evde 10 derece açıyı görebilen şarkıdır.

ahmet ali arslan şahanesi.
  • çok naif bir ahmet ali arslan şarkısı. şarkının yorumu, müziği zaten güzel ama sözleri kalbimi delip geçiyor.

''belki de birdenbire karşına ben çıkarım,
    tanışırsan haber ver, sen ben o açılalım.''

şarkının tam olarak yukarıda belirttiğim yerinde ağlamaya başlıyorum ve sonra anlıyorum ki bu şarkı bana umutla karışık bir güç vermiş. kıymetini bilerek dinleyin, dinlerken mor ay, kanatlı balıklar, kızıl ormanlar, eflatun çöller doluşsun zihninize.

içimde bir dağ
  • alıp götüren nadide şarkılardandır. ben de gökdelene 180 derece olan evimde gökdelene bakarken dinliyorum.
  • son zamanlarda dinlediğim en naif, en hüzünlü, en içe dönük ama bir taraftan da en çok umut veren şarkı.

biraz hayat gibi, biraz da hayattan kaçtığımızda sığındıklarımızla.

https://www.youtube.com/…jcr69b8atftvmjftfc&index=3
  • şu an ilk defa bloomberg akustikhane programında dinlediğim ve içime oturan gözlerimin dolmasına sebep olan şarkı.
  • 180 derece açıyla adaları, yaklaşık 70 derece açıyla dolunayı gördüğüm dört katlı apartmanın dördüncü katında rakının yanında meze yaptığım şarkıdır. ilginçtir. tutuldum. efkârlandırdı.