şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: the kid)
 • icimde, "sen kac ben seni korurum" diyen bir cocuk vardi
  ben korudum, sen kactin, o yalniz kaldi. *
 • ne kadar da yaşlansak içimiz de olan insan yavrusu.. bir tek onu büyütemiyoruz, avutamıyoruz, sesini bastıramıyoruz.. her fırsatta çıkıyor içimizden.. korkutucu biraz aslında bu. geçmişi hiç unutmayan bir tek o oluyor zamanın gerisinde.. hep birşeyler isteyen, meraklı ve hala öğrenecek birşeyleri olan bir tek o kalıyor.. kabullenemiyor yaşlanmayı, unutulmayı.. herzaman seni yerinden zıplatmak istiyor.. bir tek o büyümüyor dünya da..
 • yenen bir şeydir. bir lokmada yiyip, afiyetle yutuyorlar o cocugu.. ve ortada sadece ayak izleri kalıyor...
 • lise yillarindaki kizlarin illa ki yazdiklari $iir. sanki cok buyumu$ler cocukluk mevzulari bir kac i$ik yili uzaklarda kalmi$ gibi.

  yazdigi bu isimli beceriksiz $iiri sinifin ortasinda ulu orta okuma iyi niyet hatasina du$en (oha be ne tamlama oldu) kizlar siniftaki erkekler tarafindan "ehehe icinde cocuk varmi$ lan ehehe" ta$ak gecilmesine maruz kalir.
 • bir zamanlar felaket moda olmuş, verecek aklı olmayan bilimum insanların dilinden düşmeyen klişe ve artık kusturan laf.
 • çoğu zaman içinizden geçen ukteleri gerçekleştirip, kontrolsuz davranıp, kontrolsuz heyecanlar yaşadığınızda, içinizde duvarları aşıp yumuşak karnınızla davranıp, incilme korkusu duymaksızın davrandığınızda suçu attığınız velet. bir nevi suç ortağı.

  bonus: (bkz: ben vardir bende benden iceru)
 • türkçeye içimdeki çocuk olarak çevrilmiş, senaryosu audrey wells tarafından yazılmış , jon turteltaub tarafından yönetilmiş, 2000 yapımı filmdir.

  --- spoiler ---
  imaj danışmanlığı yapmakta olan russ duritz'in* hayatı, esrarengiz bir olay sonucu 8 yaşındaki haliyle tanışması sonucunda altüst olur. küçük rusty sevimli bir çocuk olmakla beraber, zaman zaman sergilediği beceriksizlik ve sakarlıkları, russ'a geçmişiyle ilgili pek de hoş olmayan anılarını anımsatmaktadır. 40 yaşında imaj danışmanlığı yapıyor da olsa, çocukluğunda öğrenci şakalarının hedefi ve kurbanı olmuş, bundan dolayı da çok acı çekmiştir. bu anıları unutabilmesi için aradan uzun yıllar geçmesi gerekmiştir.

  karşıdakinin durumundan hoşnut olmayan sadece russ değildir. küçük rusty de yıllar sonraki pozisyonunu beğenmemektedir. büyüdüğünde servet sahibi, yakışıklı ve çevresinde saygı uyandıran bir kişi olduğunu görmek bile etkilemez onu. ayrıca, imaj danışmanlığının ne tür bir iş olduğunu da anlayamaz bir türlü ve çocukken pilot olmayı istediğini hatırlamayan russ' un bunu unutmasına çok bozulur. gördüğü tablo, hayalindekiyle hiç örtüşmemektedir: 40 yaşında ne bir karısı, ne de bir köpeği vardır...

  --- spoiler ---

  kanal kanal gezerken seneler sonra karşıma çıkıverince hazine bulmuş gibi sevindim doğrusu. finali mi? çok sevimli...