• benim o. birileri kafamin içini açsın okusun sevgimi görsün de anlasın istiyorum. göremiyorlar. ben de nasıl göstereceğimi bilemiyorum. sınıfta ağlayan kızı teselli eden kızlardan da olamadım hiç. hayatım bir odun duygusallığı içinde geçiyor galiba.

edit: çocukken de sevildim, mutlu bir çocuktum. niye böyle odun oldum bilmiyorum.
  • bilmemekten kaynaklanır.

hayatı boyunca ailesinden, arkadaşlarından, birlikte olduğu insanlardan tam anlamıyla sevgi görememiştir. o nedenle gördüğü kadarını sevgi zanneder.

çabuk bunalıma girer, kırılgan olur bu insanlar.
  • küçük yaşta hevesi kırıldığı içindir. "acaba yine hevesim, gururum, kalbim kırılır mı" korkusu taşır.
  • ben.

sevdiğimi yeteri kadar gösteremedim ve pişmanım. bu tür insanlar hep pişman olacaktır.
  • ne yaparsa yapsın sevgisini kanıtlayamamış yada yetmediğini düşünen insandır.

bazı insanlar içinden sever, çok sever. ama bu sevgisini anlatacak süslü kelimeler kullanamaz, sevdiğinin gözlerine bakamaz, konuşurken aptal durumuna düşeceğinden korkup iki cümle kuramaz. ama çok sever.

bazı insanlar çok sever evet ama nedense ne kadar süslü cümleler kullansa da, en kral şairleri kıskandıran betimlemeler yapsa da bir türlü yetmediğini düşünür. sanki içinde bir şeyler yarım kalmıştır hala. hani kitaplar yazsa yetmeyecekmiş gibi gelir, doyumsuzdur.

böyle insanlar çok kırılgan olur, sevdiğinin verdiği kısa bir cevap bile kafasına takılır bazen, içinden istemsizce kötü bir şeyler çıkarır. zordur yani bu insan modeli, ne yaparsa yapsın yetmez. sussa kendini suçlu hisseder, konuşsa kelimeler yetersiz kalır.
hesabın var mı? giriş yap