şükela:  tümü | bugün
  • gazcı tayfa jargonunda bir başka aracı onur kırıcı biçimde sollamak.

- senin araba 1.6 mıydı? benim alfa rahat geçer onu o zaman.
    + abi kusura bakma da, ben bununla o alfa'nın içinden geçerim.
  • içimden geçer bir şeyler benim.. ya da ben içinden geçerim bir şeylerin.. boğazı yararak geçen panama bandıralı yük gemileri gibi.. yırta yırta sahillerimi.. acıta acıta ruhumun kıyılarını..
    bazen zaman geçer içimden.. bazense ben onun içinden.. bazen aşk geçer.. bazen sevgi.. bazen şehvet.. bazense şefkat..

en çok da bir kadın geçer içimden.. enlemesine ama.. bitmez yolculuğu.. zihnimin ve algılarımın çeperlerine dolaşır saçları.. parmakları enseme.. dudakları boynuma..
    bulaşırız birbirimize.. bir çok kez bilmez o bulaşıcı olduğunu.. yüzümde izi kalır.. tek övünç kaynağım afili bir faça gibi..

ilk kavgamda patlayan, dudağımdan sızan kan gibidir.. dilimle tadına bakarım.. elimle yoklayıp, göz hizama getiririm.. canımın acıması umrumda olmaz o an.. ve içimin yanması..

resmi geçit düzenler içimde o.. ben ise lunaparka ilk kez giden küçük bir kız çocuğu gibi eteklerine yapışırım annemin.. yüzümü bacaklarına gömüp de bu ışıltılı muhteşemliği izlerim..
    korkarım, ürkerim, huylanır, sevinirim... adını koyamam ama.. kelimelerim yetmez.. dilim dönmez.. büyür de büyür ağzımda kelimeler.. ben kendilerini seslerle sulamadan.. büyür de büyür içimde o.. taşar gözlerimden.. kulaklarımdan çıkmaya çalışır.. tıkarım ellerimle.. "hep kal" derim sessizce.. "dolan bana.. çözülmeyelim.. çözümlenmeyelim.."

dinler bazen beni. bazense oyunun en heyecanlı yerinde çalan ders zili gibi keser işaret parmağımı.. ağzıma götürürüm bu acıyı da.. soğurarak dindiririm acımı.. tükürüğümle dezenfekte ederim..
    iyileşir tüm yaralarım.. bırakırım kendimi.. sırt üstü uzanırım.. ellerimi kafamın altında birleştirip, gökyüzünü izlerim.. uzaklardan köpek sesleri gelir.. çekirge bağırışları.. sus-pus oynar tanrı.. ben de ona eşlik ederim gülümseyerek..

aklımdan bir kelime tutarım.. bilen olmaz.. içimden bir hikaye yazarım, okuyan anlamaz... içimde gerçekleşir tüm olaylar.. savaşlar, sevişler... içim koca bir evren olur.. her dem genişleyen.. hakimiyetini kaybederim içimin.. ters şeritte yol alan bir sarhoş şoförün kayıtsızlığı kaplar tüm hücrelerimi. ellerimi direksiyondan çekip, gaza köklerim..

bir kaza gerçekleşmez.. bir uçurum çıkmaz karşıma.. orta çağ kiliselerinin demir kapılarını andırırcasına iner göz kapaklarım.. rüyamda tanrı'yı görürüm.. salya-sümük ağlar.. ben ise, gömleğimin koluyla burnunu silerim.. göğsüme bastırıp, içime sokarım.. o, sığmaz..
  • zor bir durumdan çıkmanın en iyi yolu, içinden geçmektir. - r.frost
  • bugün başakşehir'in galatasaray'a yaptığı şey