şükela:  tümü | bugün
 • çocuğuna sürpriz yumurta alarak işin biteceğini zanneden ebeveynin haklı beklentisidir.

  o minnacık kutunun içine elli bin minik parça koyuyorlar ki çocuklar yapamasın ana-babaya mahkum olsun. ana-baba parmaklarının arasında bile tutamasın ki birleştiremesin. çocuk beklesin-ha-beklesin. ebeveyne sinirden titreme gelsin vs..

  sürpriz yumurtadan çıkan yapımı zor göt oyuncak'a selam olsun.
 • aileler için yüz güldürücü olsa da o yumurtayı, çeşitli alengirli dehlizlerde, dolambaçlı yollarda yol alırcasına dağınık parçalardan bütün bir oyuncak oluşturmak amacıyla edinmiş olan, hatta ve hatta sırf o oyuncağı birleştirmek için yapılması gerekenlerin gösterildiği kağıt parçasında gördüğünü gerçekleyerek teoriden pratiğe geçişe adım atmak uğuruna dakikalarca zırlamış olan velet açısından hayal kırıklığının resmidir. üstünde 9999999 in 1 yazan atari kasedinden yirmi üç tane falan klasik oyun çıkmasıdır bir nevi. hele bir de o yekpare oyuncak saçma sapan bir şeyse, ısınan adaptörün bir saatte soğumaması gibi içine oturur velet bünyenin. yumurtanın içindeki yekpare oyuncağın gün yüzüne çıkması, mahalleye yeni çıkarılan gıcır gıcır topun mahallenin abilerince ilk vuruşta patlatılması gibi sevinç dolu beklentiden yıkıma geçiştir.

  fakat bu yumurtadan çıkan tek parça oyuncaklar genelde daha uzun ömürlü olurlar, tak çıkar işlemi uygalanabilenler zaman içerisinde evrenin uzak köşelerine dağılırlar.
 • duvara fırlatmak istediğim yumurta. arkadaş ben onu çok lezzetli ve faydalı çikolatası için mi alıyorum lan. oyuncak diye bir şey bırakmadınız. legolar yok artık. kalıplarının birbiri yerine uymasına ramak kalmış şekilli kovalar vs yok artık. bunu buraya, şunu da şuraya tak, aha da bitti.

  sürpriz yumurtaya bel bağlıyorum, belki uçağın iki kanadını bağlarken heyecanlanır, bakmadan yapacağım derken tatlı aksilikler yaşarım.. anaa açtım bitti, televizyon sehpasına koymalık biblo.. çikolatadan bi ısırık alıyor, folyosunun üzerine bırakıyor ve manasız bir boşluk içine düşünüyorum. içinden çıkan kağıtta diğer tek parça olan oyuncakları görüyorum, içim sıkılıyor. iki parçalı olanlar da bundan farklı değil.
  öf.