şükela:  tümü | bugün
 • can dündar'ın "içine atan"ların adeta "iç"ini okuduğu harikulâde yazısı. "devlet katında bir intihar girişiminin ardından..." yazılmış. şöyle diyor kendisi her defasında ağlaya ağlaya okuduğum satırlarında:

  --- spoiler ---
  niye bazıları ağzına geleni söyleyip rahat uyku uyurken, "içine atan", sessizliğe gömülüp kendi dehlizlerinin karanlığında yapayalnız kâbuslar görmeyi seçmiştir?

  anlatmazlar ki bilesiniz...

  kimi nasıl diyeceğini bilmediğinden, kimi bildiğini de diyemediğinden, kimi dediği hâlde kıymeti bilinmediğinden, kimi bir kez deyip yanlış bildiğinden, suskunluğun o huzurlu kuytusuna sığınmıştır.

  sesini en çok yükseltenlerin en haklı sayıldığı bir dünyada, sürüye uyup gürültüye katılmaktansa sessizliğe gömülüp haksız sayılmayı tercih ederek tevekkülle içine kapanmıştır. iç kanamaları zaman zaman ağzından kaçırıverse de, dudağının kenarından sızanın "kızılcık şerbeti" olduğuna inandırır herkesi...
  --- spoiler ---

  yazının tamamı için:
  http://www.candundar.com.tr/index.php?did=519
 • doktor hasta adama böyle hasta görmedim, ama böyle hasta bakan* da görmedim diyormuş. içine atan, ısmık, içine bırakan diye betimlemiş hastayı. gidici olmakla birlikte yolu ve gönlü açık olsun kanserlinin. hastalığını bilse de olurdu, bilmese de olmuş. (bkz: kanser/@ibisile)
 • biri bana mı seslendi ?