şükela:  tümü | bugün
  • genelde aglayan bir insanin aglamaya devam etmesi sonucu daha mutlu olacagina inanan insanin o kisiyi bu yönde telkin etmek icin kullandigi cümle*
  • ...
    - içini dök rahatla...
    + nereye?
    - !? ... nasıl yani? nereye?
    +basit bir "nereye?" sorusunu bile anlayamadın, "bana" diyemedin... nafile...
    - !?... ben gideyim o zaman...
    + git! git bana az biraz ezber bozabilen birini gönder, o gelsin...
    - ta..tam..tamam... şey yapayım ben..bakayım...
  • kişinin çeşitli sebeplerden ötürü söylemekten çekindiği, söyleyemediği her hangi bir konu, olay, duygunun vs. olduğu, sözkonusu konuyu payşamadığı her anın hem kendisi hem de çevresindekiler için ızdıraba dönüştüğü durumlarda kullanılan , umumi tuvaletlerin duvarlarında da karşınıza çıkması kuvvetle muhtemel cesaretlendirme cümlesi.
  • sanırım 27 yaş bunalımı geçiriyorum. intihar etmesem bari. şu yazdığımı biri okusa kazara şok olur. öyle umut dolu hatta salaklığa varacak derecede pozitif biriydim. hissediyorum içimde sevginin gitgide azaldığını (şuan komşunun 10 dakikadır çalan alarmı beni ziyadesiyle geriyorken yazıyorum bunları).

ne bok yemeye bu saatte uyandım da bi daha uyumadım bilmiyorum. feci halde gerginim zaten. yaşadığım hayattan nefret ediyorum. evimden, çevremdeki insanlardan, bu coğrafyadan ve kaderimin böyle bok çukurunda yazılmış olmasından nefret ediyorum.

27 sene umut ettim, hep beklemedeydim. şu tepeyi aşınca mutluluk var, şu dereyi de geçelim rahatız, şu dönemeçten sonra kesin hayatım değişecek. bok! hiçbir şey olmuyor. olacağı da yok. ot gibi yaşayıp öyle de öleceğim.

daha daha kötüsü olan ve zaten beni de bitiş çizgisine getiren, olsa bile artık umrumda olmayacağıdır. çevremdeki tüm olan bitenden kayıtsız yaşıyormuşum gibi hissediyorum. kendini soyutlamış, dünya yansa umurunda olmayan bi insana dönüşmüş gibi...

umudun kalmamışsa artık öl, öl daha iyi.

not: bu yazı hayatım boyunca kaleme aldığım ilk karamsar yazıdır.
  • düşünceleri yazarak veya konuşarak ferahlama, rahatlama eylemi. tanımı baştan yapayım dedim ki sonradan sıkıntı çıkarmasınlar. neyse efenim başlayalım.

--iş durumları--
    işler yolunda aslında. aslına bakarsanız ne zaman bunu bırakın dillendirmeyi düşünsem bile muhakkak ardından büyük bir sorun geliyor. bir yandan bedelli askerlik kovalıyoruz öte yandan şirketten istifa mı etsek diye düşünüyoruz. hoş ne kadar tazminat hakkımız söke söke alırız desek de bu ekonomik koşullarda iş bulamama kaygısı sardığından amiyane tabirle maçamız sıkmıyor. ne yapalım el mahkum ücretsiz izin kullanacağız kuzu kuzu.

--ilişki durumları--
    beni bilen bilir ikili insan ilişkilerinde muhabbetçiyimdir. insanlarla ortak noktalar arar bir şekilde tebessüm ettirmeye çalışırım. ama konu hoşlanılan kız olunca bana bir şeyler oluyor arkadaş. bir türlü niyetimi açık edecek şekilde konuşamıyorum. aptallaşıyorum suspus oluyorum adeta.bir de çok fena kafaya takma huyum var. henüz benden haberi bile olmayan kız için endişeleniyorum ne yapıyor ne ediyor diye. sanane di mi sa-na-ne takma kafaya geç gitsin. ama yok ben yine ben. bu saatten sonra değişemem herhalde.

--istekler--
    deli gibi evlenmek istiyorum. düzenli bir hayatım olsun. beraber herşeyimi paylaşabileceğim bir yoldaş. ama gel gör ki ne elde var ne avuçta. bugün bir arkadaşım evlenecek insana allah yardım eder, atar bi 10 bin dedi. tövbe tövbe...
    bir arabam olsun istiyorum. çevremden gördüğüm kadarıyla arabanın külfeti var biraz fakat rahatlığı için katlanılır sıkıntı gibi geliyor.

--sitem--
    dedim ya muhabbetçiyimdir diye. mavrayı çok severim. ancak sanırım bunun yüzünden arkadaşlar arasında saygınlığım düşüyor. bu da hoşlandığım kıza ister istemez yansıyor ve o da sallamamaya beni. insanların gözünde sempatik bir şişman gibi hissediyorum kendimi. bazen bu durum çok çekilmez oluyor. okuyan arkadaşlarım varsa bu düşüncemin yanlış olduğunu nolur bana göstersinler. gerçekten ihtiyacım var.

--end--
    oh rahatladım valla umarım bu entarim uçmaz.
  • sayın a*ına koduğum proje paydaşlarım! sizin ta a*ınıza koyayım. madem seçim vardı ne diye vaatler verip bu işin içine girdiniz? bir laf vardır çok afedersiniz yiyemeyeceğiniz y*rrağın altına neden yattınız? benim projelerdeki var olan karizmamı neden çiziyorsunuz? ben sizin verip de tutamadığınız sözlerin götünü neden toplamak zorundayım?

bir çift söz de size sayın öğretmenlerim! onlara söylenmesi gereken sözleri neden bana bana söylüyorsunuz? wp grubuna bunları yazacak cesaretin de mi yok? "ne oldu bizim iş sayın y*arrağım? söz verdiydin baştan?" de sor. bana ne yükleniyorsun? sizde de o cesaret yok, sizin de aq!

sinirliyim, gerginim, agresifim...
  • sizin ben yapacağınız işe sokayım. koyduğunuz çakıl taşları yüzünden arabanın anası sikildi. kurtarmaya çalışırken arabayı daha da çukura batıran vale senin ehliyetinin de ta amk sana ehliyet verenin de. şansımı skiiiiim. anksiyetemi de skiiiiim.

puh anasını skm burnuma hala gaipten balata kokusu geliyor.
  • annem abime kredi çekti.. zor bela taksitleri ödedik bitirdik. yine de çok şükür.. sonrasında kmh hesabını takip edebilmek ve otomatik ödemedeki faturaları ödemek için internet bankacılığı cart curt zırıltılarına girdiler. ilk gün dedim kapatalım şu hesabı kredi olmadığı sürece çok gereksiz. tabii ki o zamanlar abimin yapacaklarını ve fikirlerini bilemiyorduk tabii..

gel zaman, git zaman abim internet bankacılığından kredi çekmiş, kredi kartıyla alakalı da operasyon yapmış. ikisini de ödeyememiş ve patlamış kredi ve kredi kartı.. allahtan ihtarname göndermiş banka da, öğrenebildik. ve tabii ki borç bana kaldı..

nasipse 20 temmuz 2019 düğünüm var, teşekkürler abi.
  • bu akşam her yanımda ağrı. sanki tüm sıkıntım olmamana bağlı. yerimden kalkacak halim yok hayır. içimde kin birikti korkularıma dair.