• olayım. tertemiz.
  • genelde biz ağız ile içen kesimin tercih ettiği yöntemlerdendir.

(bkz: drink responsibly)
  • içip içip sevdiğim insanları aramayı severdim eskiden. şimdi içimden gelmiyor.
    ya içki değişti ya da ben.
  • erdemdir, medeniyettir.

şu an yaptığım eylemdir aynı zamanda. kimse ayyaşlığınızın zahmetine katlanmak zorunda değil. bundan itici çok az hareket vardır muhtemelen. kendinize saygınız olsun ve rahatsız etmeyin kimseyi.
  • yaş 36. uzun zamandır benim bu. 20 li yaşların başında kaldı sanırım bu "içip içip mesaj atma" işinin yoğun periyodu.

şu yaşlarda pek de öyle dolum döküm o durumlarda kalmıyor insan. yani nadir haller dışında.
    o nadir hallerden biri başıma geldi geçen haftalarda. evde olduğum nadir akşamlardandı. bi şişe şarap içtim ve karar verdim.

bu kısım püf nokta olabilir. kararınız her ne ise (aramak? mesaj atmak? kalkıp gitmek?) bunun kararını verin ama uygulama işini ayılmaya bırakın. ayıkken de aynı kafa sürüyorsa, yardırın gitsin.

bu durumda pişmanlık olmuyor.
    (ayıkken baktım, aynı karardayım, yaptım gitti. evet hiç pişmanlık yok)
  • bir ara çok yapardım. sonra, lan bir ben mi içiyorum neden beni hiç arayan yok dedim ve kestim sohbeti.
  • yalnızlığıma o kadar güveniyorum ki sinemaya giderken bile telefonumu sessize almam bu yüzden böyle dertlerim yok
  • rehbere kadar gelebilsem arayacağım da. en son roket olup sky map'de ve hava durumunda geziniyordum.
  • bunu yapabilmek için bu yaz bir arkadaşımla şöyle bir yol izledik: ikimiz de bize berbat davranan adamların peşinde helak olduk diye ve ihtiyacımız olduğundan küçük bir hafta sonu tatiline çıktık. kaldığımız gece rakı içmeye gittik. gitmeden önce, gece boyu elimizde telefon mesaj mı atsam, arasam mı diye düşünüp geceyi kendimize zehretmeyelim diye telefonları otelde bıraktık. tüm gece sohbet ettik. hüzünlendik ama hüznümüzü paylaştık. arayıp sormadık onları da. sonra odamıza gidip uyuduk.

ben zaten gereksiz duygusal bir insanım. içince hepten mayışıp eskiyi düşünüyorum. kendi adıma iyi ki böyle bir şey yapmışım o gece. 82. kez istenmediğimi duymak iyi gelmeyecekti çünkü.
  • ağır başlı olmak bunu gerektirir. küçük düşmeyin.
hesabın var mı? giriş yap