3571 entry daha
  • allah mısın? sanane kardeşim benim hesabımdan. küçük allahcık
  • amex gecmeyen hesaptir
  • ıcki niye gunahtir? ıcki degil sadece tum keyif verici maddeler yasaktir. ınsanin kendi kontrolunu kaybettirecegi icin yasaktir. yalan da, hirsizlik da, cinayet de, dedikodu da, iftira da, kibir de. bunlarin tamami insanlara zarar verir.
    netice, icmek disinda yasak olan tum seyleri yapip da sadece amanin icti dogruca cehenneme diyenlere sözüm.
    siz kimsiniz de allah’a şirk koşuyorsunuz. her inanan, mahşer günü kendi hesabını verecek. hem ne demiş, bana kul hakkıyla gelmeyin. kulum adına sizi affedemem. kim cehennemlik, kim cennetlik karar vermek size mi kalmış. aldığınız kul haklarının peşine düşün. helalllik almaya bakın. madem bu kadar hassasınız, önce siz kendi hesabınızı temizleyin. ama kendinize dürüst olun.
  • bi başlığı her cuma hangi zihinsiz hortlatıyor ?

t: kişinin kendi vereceği hesaptır.

size ne, bize ne ?
  • hep ülkede içmişlerse diyanete aktarılan vergilerin sevabı ile muhtemelen sıfırlandığı için pek bir hesap kalmayacaktır.

ama duty-free ya da yurtdışında içme durumu varsa hesabı ödemek için bulaşık yıkayarak hallederler muhtemelen.
  • dünyada verdiğimiz hesaptan daha ucuz olacaksa hemen gidip artık hep orada vermek istediğim hesap.
    rakı bu kadar pahalı olur mu arkadaş yau!
  • muhtemelen icerken verilen hesaba dahil olmuştur. bu pahaliligin bir anlami olmali.

edit : ev yapimi icki tuketenlerle hesap sonradan ayri gorulecekmis , bilginize.
  • şimdiden kendimi hazırladığım hesaptır.

diyeceğim ki; neden ben içtiğim için buradayım ama içmeyenler burada değil. neden ben kimseye zarar vermediğim halde kalbim bölük pörçük olurken, insanlardan darbe üstüne darbe yerken, bütün yalaka şerefsizler benim hakkımı gasp ederken inanan insanlar bana el uzatmayıp izlediği halde şimdi ben burada neden bulunuyorum ama onlar yoklar...
    (bkz: kul hakkı yiyen müslüman) burada mı diyeceğim.

sadece içtiğim alkol yüzünden yanacaksam tamam yanayım ama tecavüzcüler, kötü kalpliler, sinsi insanlar da yanacak mı?

ben dünyada bu kadar acı çektim, bana dediler ki “ sabret herkes hak ettiğini alacak.” yeri geldi aldı yeri geldi almadılar. peki benim onca çektiğim acının telafisi olacak mı? beni üzenler hak ettiklerini alınca ben o çektiğim acıları unutmadımki, ömrüm boyunca hep aklımda kaldı. şimdi rakı içtiğim için yanarken bu acıları unutacak mıyım?

bana annem hep iyi insan olmam gerektiğini öğretti, olmaya çalıştım. peki sadece içki içtim diye neden yanıyorum?

içki içmek bu kadar kötüyse, küçücük bir çocuğun ya da savunmasız bir insanın canını yakmak ne kadar kötü? dereceleri var mı bu yanmaların?

kabaca bunları söylerim sanırım.

bakın arkadaşlar ben dinlere inanmayan biriyim ama allah’a inancım tam. allah varsa ( bence var) inanın hiçbir kulunu ateşler içinde yakacağına inanmıyorum. bunların uydurma olduğunu düşünüyorum. inanan insanlara saygım sonsuz, asla söz söylemiyorum, söz söyleyene de kızıyorum ama aynı davranışı da beklemiyor değilim.

eğer yanmak diye bir şey varsa emin olun içki içenler değil de bu dünyada insan canı yakan, merhametsiz, vicdansız, ahlaksız insanlar yanacak. içki içenler değil.

kainatın bir düzeni, bir işleyişi var. doğuyoruz ve ölüyoruz. doğarken de ölürken de yalnızız. toprağa bizimle birlikte kimse girmediğine göre diğer taraf varsa eğer orada da ne hesap vereceğimiz de kimseyi ilgilendirmez, ilgilendirmemeli.

insanlar hayatlarında ne yaşıyor bilemeyiz, ne acılar, ne kederler, ne dertler var... ben de dahil hepimiz oturmuş burada içen içmeyen tartışıyoruz ama evinde aç olan, bu gece aç yatan kaç çocuk var onu düşünüyor muyuz? şu an kocasından dayak yemiş ve her yeri mosmor olmuş ağlayan kaç kadın var aklımıza geliyor mu? bir kız çocuğu 60 yaşındaki adamın koynuna sokuluyor üzülüyor muyuz? manyağın biri belki de bir hayvana tecavüz ediyor şu an aklımıza geliyor mu? çoğunlukla hayır...

içki içen de içmeyen de hepimiz benciliz, hepimiz kendi çıkarlarımız uğruna yaşıyoruz, hepimiz işimize gelmeyince kafamızı kuma gömüyoruz...

ancak burada oturup klavye başında yazıp ah vah ediyoruz.

evet içtim, içiyorum. uzanamadığım her el için, tutamadığım her el için vicdan azabı çekiyorum, üzülüyorum, kahroluyorum.

o yüzden bırakın kimin ne hesap vereceğini de birilerine el uzatın, enerjinizi buna harcayın. kötü olmak çok kolay mesele iyi olabilmek.

biraz alkol biraz kederle yazdım, varsa hatam affedin. biraz dertleşmek istedim belki de bilmiyorum işte...
  • valla adam gibi mahallenizin tekelinden almadığınız sürece zaten hep üç katıdır,yine düdüklenmiş olursunuz.
  • kişi başı fix menü ödenecektir.
996 entry daha
hesabın var mı? giriş yap