şükela:  tümü | bugün
  • benim lan bu. bütün o arızalarım gidiyor, pamuk gibi oluyorum. normalde sevmem kimseyle konuşmayı, kendi kendime takılırım bir köşede. ama içtim mi şöyle kallavi, döküveriyorum hemen. ne hanım dırdırı batıyor gözüme, ne işin gücün yoğunluğu. az önce kayınvalide ile halay çektik mesela, bir rahatladım ki anlatamam. oğlan bizim, kız bizim aq(:
  • alkol beyinde gaba salınımını arttırarak rahatlatıcı etki yaratır. bunu sadece alkol yapmaz, sakinleştirici dediğimiz ilaç grubu da beyinde aynı merkezi etkileyerek çalışır. tüm benzodiazepinler, örneğin xanax, diazem, valium bu işi yaparlar. trisiklik antidepresanlarda da bu etkiyi sağlayan insidon vardır. unutmayın alkolün çok zararı vardır, ancak bu ilaçlar laboratuvarlarda belirli testleri geçebilmek için sağlığa zararlı olmamasına özen gösterilerek güvenli şekilde imal edilmektedir.
  • kilerinde sakladığı köpekleri az olan kişi. halk tabiriyle, "kalbi temiz" şahsiyet emarelerine sahip olma hali.
  • yalan söyleyebilme yeteneğinin azalmasından kaynaklıdır.
  • normalde baskı altında hisseden, kaygıyla yaşayan bir insan olmakla alakalı olabilir. alkol her zaman bütün kötülüklerin anası değildir.
  • babamdı. alkolü bırakalı baya oldu. ama içince o kadar tatlış olurdu ki... normalde otoriter biriydi (biz küçükken). içince şakalar mı dersin, istediklerimizi yapması mı dersin, alacağı şeylere söz vermesi mi... hepsi vardı. hoş almaya söz verdiği şeyleri ertesi gün unuturdu ama olsun. şimdi de erkek arkadaşım. sarhoş olmaz ama çakırkeyf olduğunda daha tatlı olur. hoş o da verdiği sözleri tutmuyor. dejavu!