• bir de bunun; çocuğuna ilaç almak için çıkıp, alkol ve uyuşturucudan sonra eve dönmeyip kars'a giden modeli vardır.

(bkz: kader)
    (bkz: bekir)
    (bkz: zeki demirkubuz)
  • eve dönerken iki bira almıyorsa parkuru tamamlamamıştır.
  • selam karşim. şimdi döndüm eve. kokoreçimi, midyemi de yedim. hanıma da paket yaptırdım. sıkıntı yok.
    dönüp dolaşıp evimin yolunu buluyorum.
    biz ölmedik daha!
  • aslında çocuğuna mandalina almak için çıkmış babadır.
    (bkz: ben çocuğuma mandalinanın en iyisini alırım)
  • evine kaçta dönüyor? ne kadar içiyor? ne sıklıla içiyor? kiminle içiyor? nerede içiyor? bu sorular kilit sorular. bunların cevabı öyle kritik ki ileride dönecek bir evi olmayabilir eğer sabaha karşı dönüyor, körkütük sarhoş olana kadar içiyor, haftanın beş günü barlardan çıkmıyor ve içki içerken içtiği ortamda karıya kıza para kaçırıyorsa. maalesef her evli adam insan gibi içmiyor. kimisi içki içeceğim diye götü başı dağıtıp kendini kaybediyor. bir daha düşündüm şimdi de acaba eski babalar mı böyleydi? yakın tarihte böyle alkolik eş, alkolik baba hikayeleri duymadım hiç ben. pahalı diye herkes içkisini evinde yapıp içtiğinden midir nedir *
    eski babalar da neyse artık... konu nereye geldi. uzun lafın kısası insan gibi için. içkinizi içip döndüğünüzde kapıda aile üyelerinin güler yüzüyle karşılaşıyorsanız problem yok, ne mutlu size ^^
  • arkadasim, iyi misiniz?

evlendigim kisi tabii ki disarda icki icebilir ve sonra eve donebilir. bankta mi uyusun? gitsin meyhaneye, bara, muhabbetini etsin. raki balik yapsin arkadaslariyla, mac izlesin bira icerek. kendisine ve bana saygisi varsa izin de almasin bunlari yapmak icin. haber versin sadece, ki meraklanmayayim. sonra da gelsin buyursun evine. gelince de beni opsun, "oo raki icmissin, mezeler nasildi, guzel vakit gecirdin mi, arkadasin is degistirecekti halletmis mi nolmus" diyeyim ben de. isterse sizsin da, sorun degil.

aynisini ben de yapabilirim, o da bana "oo raki icmissin, mezeler nasildi, guzel vakit gecirdin mi, arkadasin is degistirecekti halletmis mi nolmus" desin.

ne guzel iste.
  • an itibariyle eve dönmüşse erkencidir.
    bizim bey daha eve gelmedi, içiyor hala arkadaşlarıyla.
  • esasında sıradan bir kişidir. hakkındaki algılar daha ziyade dramatize edilmiş dizi/film/kitap kahramanları ile oluşturulmuş olduğundan pek fena biriymiş gibi gelir kulağa. özellikle 30 yaş civarı evli ve çocuklu arkadaş grubumda kocası hiç dışarı çıkıp içip eve gelmemiş biri yok neredeyse. evlenmeden önce rahatça gezilip tozulurken evlenince işler değişiyor elbette. ancak kadın için de erkek için de en sağlıklısı diledikleri gibi davranabilmeleridir ilişkilerinde. eğer bu olmuyorsa kendini esir gibi hissedebilir kişi. nitekim çoğu evlilikte de böyle oluyor maalesef.
  • bir de 5 aylık çocuğu varsa, eşine ve çocuğuna yazıktır.
    eve alınır, surat asılır, zaman geçer vs. ama unutulmuz. hele iki taraftan biri hep alttan almak, hep diğerinin götünü toplamak zorunda kalıyorsa hiç unutmaz.

haftasonu çocuğa ben bakarım hanım, sen git arkadaşlarınla kafanı dağıt falan denirse, belki affedilir.
hesabın var mı? giriş yap