şükela:  tümü | bugün
  • ben öyle hayatın ta amına koyyim afedersin.
    nasıl geçer lan iki kadeh içki içmeden hayat. akşamleyin atlet-boxer tv karşısında oturup, bi bira açmadan, bütün günün yorgunluğunu üzerimden sıyırıp atmadan hayat mı geçer.

işten eve gelmişim, ölüyorum yorgunluktan.. ama iki tane bira içmek yassah!! çıldırırım lan ben..
    tanrılar yakacakmış ilerde, peehhh..
    tanrı ödül olarak şarap dereleri, çadırlar içindeki ipek döşeklerde seks partileri vaat ediyor zaten.
    öldükten sonra içimden çıkan ruha cennet diye bir yerde ödül olarak vereceği şeyi burda yaptım diye, iki kutu bira içtim diye beni neden yaksın bi tanrı, a bre amına koduklarım.. neden yaksın!!

ancak sizin rahatlamanızı istemeyenler yasaklamıştır bu güzelim sıvıyı. rahatlayınca kafanız çalışacak çünkü, kafanızın çalışmasını istemez onlar.
    baskı altında kontrol edeceği aptallar ister.

tanrı ateşlerde yakacakmış.. benim tanrım yakmaz beni.. oturur benle iki tek atar.. tanrı dediğin böyle olur.
  • gayet güzel geçen bir hayat çeşitidir. içmiyorum, illa içilmesi gerektiğini iddaa edenleri de anlamıyorum. içmeme nedenim de kesinlikle dinsel falan değil. tamamen tadının (her türlüsünün) ve etkilerinin iğrenç olması sebebiyle. ayrıca bir insan neden sarhoş olup insanoğlunun en büyük özelliği olan zeka' sını kullanamayacak bir pozisyona gelmekten zevk duyar anlamam. ama anlayana da karışmam. tercih meselesi içen içer, içmeyen içmez. birbirimizi kırmayalım böyle ufak meseleler için, bozmayalım şu güzel ortamı sende iyisin at bi tek babaaa.*
  • insanlık tarihindeki önemli bir hazzı tatmamaktır.
  • zekasının ve algılarını tam olarak açmadan, filtreli bir algı ile ömrü geçirmeye sebep olur.
    yeteri kadar alkol zekayı ve algıları açar. beyindeki filtreleri kaldırır. hayatın bize sunduğu gerçekleri beynimiz filtreden geçirmeden alır içine. gerçekleri daha net gösterir.

(bkz: alkol/@fuck milk get beer)
  • o son bardağı içmeyecektim demeden geçen bir hayattır, ki birçoğumuz bununla mutlu olabilir.
  • parası çoktur. ihtiyacı yoktur.

dünyada akla değer veren yok madem
    aklı az olanın parası çok madem
    getir şu şarabı alsın aklımızı
    belki böyle beğenir bizi el alem.

ömer hayyam
  • tercih meselesidir. içenlerin alkolden aldığı hazzı içmeyenler başka şeylerden alır. yorgunluk atmak için illa bünyeye birayı dayamak şart değildir. biz türküz, mis gibi tavşankanı çayımız, orta şekerli yorgunluk gayfemiz var. sıcaktan bayılıp ferahlamak isteyenlere bol köpüklü ayranımız var. o da olmadı, şöyle azıcık aromatik bir şey olsun derseniz buyrun koca bir bardak şalgam suyu. hatta kırmızı eriklerin evde kaynatılmasıyla elde edilen mükemmel, doğal ve mümkünse buz gibi erik suyu. daha sayayım mı gençler?

ha bunlar adama kafa buldurmaz ki derseniz, onu bilemem bak. ama alkol nedeniyle hareketlerin kontrolden çıkması ve gece içki fazla kaçırıldığı için yapılmış olan saçmalıkların*** ertesi gün hatırlanmaması ya da, daha beteri, hatırlanmamak bile istenmemesi ne kadar mantıklı ve istenebilir şeylerdir, ayrı konu.
  • doldurabildiğin taktirde içmiş olmanın veya olmamanın önemli olmaması gerektiği hayattır. alkol sadece boşlukları geçici olarak doldurur, devam eden süreçte o boşlukları tekrar tekrar doldurmanız gerekir. tekrar tekrar doldurmak yerine yaşarken doldurmak en güzelidir, ama acısı ama tatlısı ile.
  • hani derler ya sende sike sürülcek akıl yok diye... işte öye bir adamın hayatıdır bu.ulan hayatında içmemişsin, kafayı bulmamışsın, hayatta işin olmayacak hatuna kafa güzelken yazmamışsın, o pis sarhoş sıtışını yapmamışsın, dünyada en mutlu olabileceğin anları tatmamışsın vs vs... afedersiniz ama sikeyim öyle hayatı ben.