şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok içmek kişiden kişiye değişir tabi. psikolojik olarak mide bulantısını engellemek için varmıdır bir tekniğiniz. lütfen kararını bilmek lazım tarzı ukala ukala yorum yapmayın. kararını bilsek hiç içmezdik...
 • içkiyi çok kaçırinca baş dönmesi ve kusma kesin diyebilirim. tek çözüm yatağa girmemek ve sabahlamak. ama midedeki alkol ertesi günü mahveder. çok kacirdiniz ya da karistirdiniz ve baş dönmesi basladiysa kusun ve mışıl mışıl uyuyun. macera aramayın.
 • içkiden sonra kusmak sanıldığının aksine kötü bir şey değildir. bünye kabul etmiyorsa kus ve rahatla. yarın daha freş uyanmış olacaksın. tabi kus dediysek arkadaşının ya da sevgilinin suratı sıç demedik. uygun zamanı bekle ve çıkar kurtul.
 • mantıksız bir eylemdir.

  kusasınız geldiyse, bu kusmanız gerektiği içindir, vucudunuz sizin komaya girmenizi engellemek için kana karışmadan önce alkolun bir bölümünü çıkarmaya çalışıyordur.
 • benim kendi yöntemim uyurken kulaklık takıp, sarhoşken beni en çok içine çekecek şarkıları dinlemek. baş dönmesine odaklanmıyorsunuz bu şekilde ama ertesi gün ölü gibi uyanıyorsunuz. midenizin ağzına gelmesinin haklı sebepleri var, kalkıp kusmak en iyisi galiba.
 • başlığa yazan çoğu yazara katılıyorum: kusma hissi geliyorsa uygun bir yere kusmak en mantıklısıdır. insanı inanılmaz rahatlatır. utanılacak bir şey de yoktur.

  ama başlığı açan arkadaşa yardım olarak: mesela herkesin iç iyi gelir dediği türk kahvesi aslında kusturup rahatlatmak içindir. kahve içmeyin. onun yerine bir bardak çay için. mümkünse yatıp uyuyun. fakat yan pozisyonda yatmaya dikkat edin, sırtüstü yatmayın.(olur da uykuda kusulursa diye.)
  psikolojik olarak ise plasebo etkisi bayağı efektif bir metot. kendini kusmayacağına inandır diyebileceğim sadece bu isteğe. psikolojik olarak mide bulantısına teknik mi geliştirilir yahu.
 • o biraz gün içerisinde yedikleriniz, midenizin keyfi, ağız tadınız gibi faktörlerle de ilgili. dana gibi içip hiç kusmadığımı ya da pek az içip mahvolduğumu biliyorum. kendinizi ve midenizi tanımak çok önemli.
  genel olarak içerken ve içtikten sonra havasız ortamlardan uzak durun, çok sigara dumanı ve havasızlık mide bulandırır. çok aç iken içilmeyeceği gibi çok tok iken de içilmez. en son içkiden en az yarım saat sonra yatağa girin, yukarıdaki bir entry'de söylendiği gibi eğer fazla sarhoşsanız ayılana kadar oturun yoksa yattığınızda dönen o yatak sizi tuvalete ışınlayacaktır.
  votka, viski, rakı gibi içkilerin üzerine "cila" içmek epey popüler olsa da her bünye dayanmaz. bozuyorsa cilaya dayanmayın, evvelinde içtiğiniz her neyse ona devam edin. şarabı hiçbir şey ile karıştırmayın, göt eder. tuvaletin önünde esas duruşa geçmek istemiyorsanız şarabı şarapla bırakın.
  alkol esnasında mideniz ekşir ve kazınırsa o içkiyle güzel gidebilecek, mideyi de sarıp sarmalayacak ve ısıtacak bir şeyler atıştırın, iyi gelecektir. rakı arası çayı herkes tasvip etmese de güzel demlenmiş bir bardak çay gecenin ömrünü uzatır.
  eğer ciddî anlamda kötüyseniz kusmamak adına direnmeyin, neticede midenizdekiler namusunuz değil, kusun gitsin.
  içkinin sabahında çok susamış olmanıza rağmen suya abanmayın yoksa su da size abanır. ufak yudumları muhakkak otururken için, kimi mideler hassas oluyor, külçe altın gibi oturabilir içtiğiniz sular, sonra götünüzü tırmalar.
  alka seltzer sıklıkla kullandığım bir ilaç fakat alkol ile oldukça tehlikeli olabildiğine dair uyaranlar var. yine de en sağlıklısı, tuzlu bir beyaz peynir güzel bir domates veya salatalık ile biraz zeytin ve ekmek ile güzel bir kahvaltı yapmak ve mideyi toparlamak. mideniz kaldırırsa güzel bir omlet ve yanında çay veya tuzlu ayran iyi gelecektir.
  düzenli içen bir insan olarak; alkol dostunuz değildir. haydi afiyet olsun.
 • zeytinyağlı mezelerin kesin çözüm olabileceği sorundur. ha mideniz bulandı ise kusmak en sağlıklısıdır. böğürün gitsin.
 • alkolden sonra hiç kusmadım şimdiye kadar.

  kusmak istemiyorsanız kendinizi bileceksiniz. sınırınız nedir, nereye kadar içebiliyorsunuz bileceksiniz. yani ağzınızla içeceksiniz.
 • alkol almaya başlamadan önce yarım çay bardağı sızma zeytinyağı için ve demlenirken mezeleri karın doyurmak için yemeyin, az az götürün. ondan sonra eğer bünye kaldırıyorsa iki yetmişlik dahi içseniz asla kusmazsınız. onlarca defa denenmiştir.