• karakter siniri nedeniyle sigmayan baslik. tam hali soyle:

otv ııı sayili liste kapsaminda icki ve sigaraya uygulanan vergi oranlarinin 2021 temmuz - aralik doneminde uygulanmamasi seklinde olacaktir.

kaynak

hayirdir ins?
  • ötv kaldırılmıyor. 6 ayda bir yapılan enflasyon zammı yapılmayacak sadece.
  • arkadaş bak bizi umutlandırmayın. dosya indir felan diyor. korktum indirmeye umutlarım yıkılır diye.

tanım:sanırım baktılar başa çıkılmıyor belki içkiden sigaradan ölürler diye düşündüler. neyse ben iktidarın stepnesinin yanlısıyım ama bu espriyi size bırakamazdım canlarım.
  • büyük ihtimal gelecek olan zamları ötv'yi düşürerek bir miktar kırmayı düşünüyorlar.
  • keşke ilgili maddeyide bir araştırsanız. hor gördüğünüz kitleden farkınız olsa.

"sayılı listedeki mallar için belirtilen asgari maktu vergi tutarları veya cumhurbaşkanınca bunlara ilişkin belirlenen en son asgari maktu vergi ve maktu vergi tutarları, ocak ve temmuz aylarında, türkiye istatistik kurumu tarafından ilan edilen üretici fiyat endeksinde son altı ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere yeniden belirlenmiş sayılır. cumhurbaşkanı, uygulama dönemlerini gün veya ay olarak belirlemeye veya belirleyeceği mallar ve aylar itibarıyla yeniden belirlenmiş sayılan tutarların uygulanmamasına karar vermeye yetkilidir. "
  • üfe o kadar çok ki, üfe oranında zam yaparlarsa sıkıntı olur diye böyle bir düzenleme geldi sanırım.
  • tütün ve alkol ürünleri için 2021 temmuz/aralık döneminde ötv'ye ilk altı aylık üfe oranında zam yapılmamasıdır, başlık içki sigara ötv'sine zam gelmemesi diye düzeltilebilir.
  • daha çok sigaraya ve alkole uygulanacak temmuz ayı vergi arttırımı uygulanmayacak anlamına gelen cb kararı. neyse bu da bir başarıdır.

edit:başlık taşınmış.
  • siker misin sabaha mı bırakırsın sorusuna cevap verilmiş sadece
  • içki ve sigarayı vergisiz alamayacaksınız, sadece geçici bir süre için daha kazığı gelene kadar kazık fiyatlarla satın almaya devam edeceksiniz. bu haber birini sevindirmiş, birini heyecanlandırmış (bkz: okuduğunu anlama)
hesabın var mı? giriş yap