520 entry daha
  • bir dakika durup düşünmemiz ve kendinize göre cevaplandırmamız gereken başlık olmuş bu.

bakın şimdi şöyle anlatayım. içki içen bir insan değilim. denemedim değil ama sevmiyorum. kötü etkiliyor beni. yapacağım en büyük sosyal içiçilik bile 1 adet bira ile sınırlı ki onda da bomonti kullanıyorum. malt olanının tadı güzel.
    sigara olayına gelecek olursak 10 sene içtim ve ortamdaki insanlar nedeni ile ya da ne bilim özentiden içtiğimi anladığım gün zorlanmadan bıraktım. öyle müptelası falan olmadığım bir şey olması nedeni ile kolay bıraktım sizleri bilemem. etti 2. tık.

kumar bu duruma şöyle açıklık getireyim hayatımdaki en büyük kumar üniversite zamanlarında oynadığım king ki çikolatasına oynuyorduk. bir de 2013 senesinde 3 hafta üst üste iddiadan ligin son maçlarını bilmek oldu. sevmedim ve hali ile devam da etmedim. maç izlemeyi sevmeyen biri olarak iddianın da bir mantığı yok bence. etti 3. tık.

zina yapmayandan kasıt nedir ? bunu söyle algılıyorum. eşini başka bir kadın veya erkek ile aldatan. sevgililer zina yapmazlar benim gözümde ya neyse. eşimi neden başka bir kadın ile aldatayım ki. kadını sevmesem zaten evlenmem. evli isem de kim olursan ol beni etkileyemezsin kaldı ki çevremdeki arkadaşlarım erkek olsun kız olsun bunu bilirler. istersen bana ibne misin amk çocuğu erkek dediğin am üstünde göt sikmelidir gibi sokak ağzı (ki bu bana söylendiği için yazıyorum) bir cümle kur çokta sikimde adamım der geçerim. ben aradığım huzuru mutluluğu bir kadında bulmuşum asıl sen zavallısın ki bulamadığın için daldan dala koşuyorsun der şimdi de siktir giti çekerim sana. etti 4. tık.

bakın benim hayatımda bunlar yerine ne var. paramı kitaplara, dergilere, ps4 oyunlarına ve elektronik aletleri yatırırım. inanının bunlar daha çok para tutuyor ve verdikleri zevkler ise daha çok tatmin edici. ben yaşamıyorum sanıyorsan eğer canım sen böyle yaşamaya devam et çokta sikimde derim. ben böyle mutluyum sen de öyle ben sana sen bana gölge etme yeter. insanlara bunları yapmayan insanlar ot diyorsan lan asıl senin beynin otlanmış haberin yok derim geçerim bende.

edit: imla. bir şeyi fark ettim cep telefonu ile yazmamak lazım. o küçük ekrandan dolayı her şeyi tam anlayamıyorsunuz ve öyle yazarken de hatalar ortaya çıkıyor. bana -gerçi biraz dalga geçerekte olsa- düzeltmem gereken yerleri belirten suserlere de ayrı olarak teşekkür ederim.
  • içkiyi kumarı zinayı anlarım da sigarasız nasıl yaşanır ki acaba? bu bildiğin ot yaşam demek.
  • başlığa konu insanların tam tersi hayat yaşayanlara sataşmamasına karşın bu arkadaşların başlığa konu arkadaşa sataşması çok enteresan bir ironidir. başkalarının hayat tarzı kimseye zarar vermiyorsa sataşmanın ne anlamı var ? ama yok senin hayat tarzını tehlikeye attığına inanıyorsan bilinç altında ve ondan dolayı sataşıyorsan başka tabi.
  • ıcki farkiyla olmayi kacirdigim insandir...

mutluyum ayrica.
  • "'zina'dan kasıt nedir?" diye düşündürendir.
    biraz daha açık olunursa içki ve alkol konusunda direkt, zina konusunda 'rötarlı' yorum alabilecek başlıktır.
  • 69 nedir onu da bilmez. bayburt' un plakası sanır. boşa geçen bir hayat...
  • içki, sigara ve kumarım yok.
    zina nedir anlayamadım?
    düsündügüm gibi evlilik öncesiyle seks ise,
    o zaman o cennet dedigin mekan bomboş
    ve bayar yani okadar boş olan yer.
  • evlenilesidir. sigarasiz da yasanir, ickisiz de. yoksa esinizin zina yapmasini mi isterdiniz?
  • ayda yılda bir kez içki içen birisi hiç sigara içmeyen birisi at yarışı iddaa sanal ya da gerçek kumar oynamayan ve zinayı da kendi tanımlamama göre yapmış biri olarak içinde bulunduğum grup.
1348 entry daha
hesabın var mı? giriş yap