şükela:  tümü | bugün
 • 115 hamile kalan çocuğu gündeme getiren, korkmayan mesleğinin gereğini yapan meslektaşım. inşallah yalnız bırakılmaz, pasifize edilmez.. bunun için sürekli gündemde tutmak lazım.
 • kendisi adına "iclal_nergiz" kullanıcı adıyla sahte hesap alınarak twitler atılmıştır.
  hesabın iclal nergiz'e ait olmadığı onunla röportaj yapan dinçer gökçe tarafından duyurulunca, bunun üzerine hesabın adını değiştirmiştir. sahte hesap şuradadır: https://twitter.com/…ser?user_id=954298933613924352

  birçok meşhur kişi de bu sahte hesabı takibe almış.
  sahte hesabın twitlerini silmeden önce gördüğüm son hali.
 • üniversitede üst dönemim olan meslektaşım. dinçer gökçetarafından yapılan röportajı okuyunca kanuni sultan süleyman eğitim ve araştırma hastanesi'nde adli mercilere bildirimi yapılmayan 18 yaş altı gebelikleri ortaya çıkaran sosyal hizmet uzmanının o olduğunu öğrendim. mesleğim adına gurur verici ve kız çocuklarının evlenmesinin çocuk doğurmasının meşrulaştırılmaya çalışıldığı günümüz ülkesinde gayet cesur bir davranış. umarım görev yerini değiştirmek yerine rezaleti ortaya çıkardığı hastanede hakettiği bir konumda çalışmaya devam eder.
 • kahraman kadındır. onca yıldırma politikasına onca sürgüne rağmen devlet eliyle üstü kapatılan gebe çocuklar dosyasının gün yüzüne çıkmasını sağlamıştır. iyi ki var ve umarım örnek olur da çoğalır böyle işini layıkıyla yapanlar
 • 115 hamile çocuğu devlete bildirdiği için görevinden alınan duyarlı insan. soyadını bilmiyordum. buradan öğrendim.
  şimdi de göreve iade kararından vazgeçilmiş. gerçekten yazık. asıl bunları saklayanların görevden atılması gerekmez mi? gurur duyulacak, örnek bir insan kendisi. düştüğü hale bak. böyle iyi insanları gördükçe geleceğe dair umutlanıyorum. kendisi burayı okur mu bilmem ama ben bir vatandaş olarak kendisine bu duyarlılığı sebebiyle teşekkür ediyorum.
 • --- spoiler ---

  kararda imzası bulunan hastane başhekimi doç. dr. kerem erkalp ise, görevlendirme yazısına ilişkin alınan iptal kararının kendi tasarrufları olduğuna işaret ederek “bunu sorgulamak gazetecinin görevi değil” yanıtı verdi.

  --- spoiler ---

  tabi canım, gazeteciler kendi işlerine baksın, magazin kovalasın değil mi !? bu ülkede kimse rezil olmaz denilirken söylenen buydu aslında.
 • bugun sosyal medyada hakkinda "surgun karari verildigi" soylenen cesur kadin. kaynak bulamadim lakin dogruysa yaziklar olsun bize.