şükela:  tümü | bugün
  • az önce mailime düşen bilgilendirme mesajı ile 200 gb olan aylık 11,99 tl alan 19,99 tl olarak zamlanmış. uygulamalara da zam yakında gibi bu gidişle. telefon fiyatlarını anlarım da saklama alanı nasıl bu kadar artar?
  • 50 gb saklama alanın 3.99 tl’den 6.49 tl’ye çıkacak olacağı mailini okuyarak gece gece tadımı kaçırmıştır.

3ten 4e çıkması okeydi de, 4ten 6.5a çıkması abartı olmuş
  • su anki zamlarla amerikadaki iclouddan daha pahaliya geliyor dolar bazinda bile.

store'unuzu amerikaya cevirip $2,99'dan kullanabilirsiniz. su an turkiye fiyati $3,70'a geliyor.

edit: 200 gb depolama alanina atifta bulunuyorum, 19,99 olmadi mi fiyati? oldu.

not: hdd alirim daha iyici arkadaslara kucuk bir uyari, o hdd gidince icindekiler de gidiyor. en azindan degerli foto ve video gibi anilariniz ve belgeleriniz icin bir bulut servisi alin en ucuzundan. gerekirse 10 hesap acip bu dosyalari ucretsiz hesaplarda saklayin bolusturerek. cok aglarsiniz anilariniz kaybolursa. yasadim biliyorum.
  • ayda 39.99 tl ödediğim 2tb lık alan an itibari ile 69.99 tl olcakmış. hayır neden apple böyle yapıyor , geliştirici hesabıma da zam gelmişti. dertleri ne ki, euro üstünden sanırım zam yapıyorlar artık amerika hesabı acmamın vakti geldi sanırım .
  • apple kullanıcılarının markayı suck'lama alanının büyümesine bağlıdır.
  • her şeyin aşırı zamlandığı ülkemizle doğrudan ilgisi olan, apple global şirketiyle hiçbir ilgisi olmayan zamdır. otomobilinin farı serviste nasıl 2000 tl'den 3000'e çıktıysa ve adam "kurlar yüzünden ağabey" diyorsa, bu da kur yüzünden ağabey.
  • apple'ın bu aralar yazılım ürünlerine yaptığı zamlar zincirinin yeni halkası. önce developer abonelik ücretine fahiş bir zam geldi, sonra app store'daki ücretli uygulamaların fiyatlarına ciddi zamlar geldi, şimdi de bu.
  • 200 gb kullanan beni üzmüştür.

yillik 144 tl idi şu an yillik 240 tl oldu maliyet.

gereksiz bir yük bence. iclouddaki 50bin fotografimi silme vakti geldi sanirim.
  • yarasındır. iphone x alabilen bir bireyin bu zamları umursayacağını sanmıyorum. ayrıca onedrive kullananları pek de etkilemeyecek durumdur.
  • her gün sigara içip çöpe 10 tl atan kokarcaları üzmüştür.
    tanım: kur farkından dolayı gelen zamcık.