şükela:  tümü | bugün
  • tam bir orospu çocuğudur. kasada adisyona bakmasan çaktırmadan 50 kuruş etmeyen suyu en az 3 liraya kitleyecek. sen adisyona bakınca da sen daha bir şey demeden " su yok muydu ağbii" diye yan çizer.
  • "masada duruyordu, icseydin" mantigindaki garson.
  • en az 10 kere yaşadığım durum, artık bütün adisyonları kontrol ediyorum, eğer böyle bir ipnelik yapmışlarsa, adisyonu düzelttirip bırakacağım bahşişide bırakmıyorum.
  • baydöner ve tavuk dünyasında karşılaştığım durum, dikkat ediniz
  • yemek esnasında içmediği suyu, hesabı ödedikten sonra alıp arabasına atan müşteriden daha namusludur.
  • gaziantepte yemek yediğiniz bir çok yerde rastlayacağınız garsondur.
    su olsa iyi; porsiyonu yanlışlıkla 1.5 yazanlar, yanlışlıkla salata da yazanlar...
    hep yanlışlıktan...

(bir çok yerde yemek yedim gaziantepte çok başıma geldi evet, hatta aynı yerlerde defalarca)
  • hesabı ödedikten sonra garson masayı speedy gonzalesedasıyla, hafif domalaraktan toparlarken, masanın yanında iki eliyle önce montunu, sonra pantolon ceplerini kontrol ettikten sonra bi şey unutmuş muyum diye kafasını çevirip masaya bakarken son anda yaptığı mükemmel bir refleksle masadaki açılmamış suyu kapan müşteriyle iyi bir ikili oluşturacaklarını düşündüğüm cengavir. bi de garsona “şefim helal et’i yapıştırır, mis.
  • en uyuz olduğum 2. esnaf ve garson tipi

ilki tabi ki yemek sonrası çayı hesaba yazan esnaf ve garson
  • bu üçkağıda denk geldiğim yerlerde gözlemlediğim kadarıyla ortak noktaları suların 33 cl'lik olması
  • günümüz'de başını alıp giden durumların başı çekenidir.
    bunun bir de boktan bir mekanda adisyona garsoniye olarak 20 lira ekleyenleri var.