şükela:  tümü | bugün
 • aslında ico incelemesi desek daha doğru olurdu.zira en baştan iş bu entry ytd/dyor ibaresi içermektedir diyerek uyarımızı yapalım.evet sevgili suserler belli başlı naçizane araştırdığım,duyduğum,gördüğüm ico'lar var.onları paylaşmak istiyorum sizlerle.fakat ondan önce mevzuya yabancı arkadaşların "ico nedir" sorusuna cevaben blockchain ve kripto paralarla ilgili projelerde girişimcilerin daha yolun en başında bir nevi projeyi hayata geçirmek adına azami/asgari (hard cap-soft cap) gerekli fonu sağlama/toplama adına önden tokenleri satma işlemi diyerek tanımımızı yapalım.yani adam abi projem var buyur gel diyor.atıyorum sendeki 1eth'i ver sana 2500 token vereyim diyor.yarın öbür gün senin 1eth sana 5eth olarak sana geri dönecek diyor.sen de daha oralar dutlukken bir nevi adamın projesini beğenip topraktan girmiş oluyorsun aslında mevzuya.

  konuyle ilgili prince vegitto rumuzlu arkadaşımız ilgili yazısında çok güzel cevap vermiş.açıp okuyabilir veya kısa bir araştırmayla ne olduğunu hemencecik anlayabilirsin.

  liste:

  1.wepower
  2.jibrel network
  3.tradeove
  4.dadi
  5.nucleus vision
  6.crypterium
  7.markspace
  8.naviadress
  9.envion
  10.bloom
  11.ezpos
  12.algory
  13.giza device
  14.sether
  15.coinpoker

  listeye bitdegree ile finom'ı koymak isterdim fakat satışları tamamlandı bu ico'ların

  şahsen tek tek hepsini açıklamak uzun zaman alacaktır fakat gün geldiğinde dilimiz döndüğünce onu da yapmaya çalışırız.sonuçta ben de yıllardır bu işi yapmıyorum.araştırıyorum,okuyorum ve öğrenmeye/anlamaya çalışıyorum.yalnız ico araştırırken naçizane şu noktalara dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum:

  1.öncelikle yatırım yapmayı düşündüğünüz ico'nun roadmap'ini ve whitepaper'ını inceleyip/okuyup anlamaya çalışın.belki ico gelecek vaadediyordur ama size/şahsınıza hitap etmeyebilir.
  2.oluşacak toplam arzı ve fiyatı
  3.advisorları/danışmanları
  4.elbette takım ve takım üyelerinin cv'leri.yani atıyorum justin sun'ın tron'un ico aşamasındayken takım listesine aldığı mahalle/okul arkadaşı sizi bir nebze olsun düşündürmeli.(mark zuckerberg fanı değilim fakat ceo'ların harvard çıkışlı olması bir artıdır her zaman.keza bitdegree ve nucleus vision'ın ceo'ları da harvard çıkışlıdır.)
  5. ilgili ico'nun anlaştığı firmalar ve ileride yer alacağı borsa/borsalar.
  6.fiziksel anlamda bir ürün ortaya koyması (misal wabi'nin barkotlu bebek ürünleri) artı puandır.
  7.yine iligili ico'nun halkla ilişkiler hizmetleri (twitter,telegram,website etc.) ve pr çalışması da o ico'nun akıbeti için çok önemlidir diye düşünüyorum.

  bolca ico var malumunuz ve de sayıları her geçen gün artıyor.şu adresten inceleyerek sizler de fikir edinebilirsiniz.son olarak kaçan fırsatlar olduğu gibi daha nice yeni fırsatların olduğunu bilmenizi isterim.2018 bol kazanç sağlayan bir kripto yılı olur umarım.şimdiden herkese bol kazançlar diliyorum.

  bonus:

  sosyal medyada takip ederek faydalanabileceğiniz kişiler;

  @crypto_rand
  @haejin_crypto
  @mak
  @cointw
  @kayipadisyon
  @onurgozupek
  @altugozturk
  @alppısik
  @erkanozz
  @fr3762
  @gramanje
  @selcoin
  @rcbtrading
  @bitcoin_delisi
  @coinhodlingman
  @altcoinrookie
  @coinkafasi
  @coindelisi
  @melt_dem
  @crypto_yoda

  diğer faydalanabileceğiniz siteler;

  https://www.ico-tr.com/
  http://www.coinmarketcal.com/
  https://www.icoalert.com/
  https://www.coinschedule.com/
  https://www.tokenmarket.net/ico-calendar
  https://www.smithandcrown.com/icos/
  https://www.icoshedule.com/
  http://www.icocountdown.com/
  https://www.ico-list.com/
  https://www.icotracker.net/
  https://www.trackico.io/
  https://www.icohotlist.com/
  https://www.icobazaar.com/
  https://www.icorating.com/

  telegramda da buradaki kaynaklara bir göz atmanizda fayda var:

  @traderslibrary
  https://telegram.me/…oinchat/aapppt3conm48-kqbm7fgg

  edit: traderslibrary eklendi.
 • öncelikle ico nedir bir bilmek lazım. (bkz: #73383445)

  ico nedir bilmeden bu işin tavsiyesine bakmak olmaz. ha şu yazdığım entryi okuduysanız tamam. şimdi tavsiyelere bakabilirsiniz. öncelikle tavsiyem, gerçekten ama gerçekten çok sağlam olduğunu düşünmediğiniz ico'ya asla para vermeyin. çünkü çöp ico sayısı oldukça fazla. projesi güzel, kadrosu güzel bir ico bulmak da zor değil. bunun bir listesi zaten yapılmış. takip edin araştırın ve erkenden ucuzken patlayacak coinn sahibi olun.

  benim gördüğüm ve sağlam olduğunu düşündüğüm bir ico var. bunu da verip gideyim. https://gonetwork.co/ bu adamlar ethwaterloo denilen ve ciddiye alınan bir platformda derece elde etmişler. telegram sayfalarında çok ilgililer. her soruya bıkmadan yanıt vermeye çalışıyorlar. reddit'te scam olduklarını iddia edenler de olmuş. bütün paranızı yatırın demiyorum kesinlikle. sadece okuyup anlamaya değer gibi geldi. whitelist yapıyorlar şu anda. whiteliste kendinizi eklemezseniz alım yapamıyorsunuz ico sırasında. ne zaman satış yapacakları da belli değil. maddi olarak hazır olursam almayı düşünüyorum. fakat kimseye siz de alın kesinlikle demiyorum.

  ben bu işlere para veremem diyorsanız, onun da yolu var eklemeden edemeyeceğim. tanıtım amaçlı dağıtılan airdropları kaçırmayın derim. bok da çıkabilir, uçabilirler de.

  (bkz: #73253188)
 • alin, oynayin. hatta ps3 icin ico & shadow of the colossus ikisi bir arada var onu alin. once ico'yu bitirin, sonra shadow of the colossus'a baslayin.
  ico guzel oyundur, candir. oynayin yani baska ne tavsiye istiyonuz anlamadim. haa takildiginiz bolumler icin falan youtube'a bakabilirsiniz.
 • son 19 saati kalmış isviçre merkezli bir ico ve bonus/bounty vs. verilmedi.yani geç kalmış sayılmazsınız.bakmanızda fayda görüyorum.

  (bkz: x8 project)

  https://x8currency.com/
  https://icomarks.com/ico/x8-project