*

şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle kripto piyasasına yeni giren/girecek ve de belli bir ek gelir kazanmak adına fırsatlar arayan arkadaşlarımızın güncel airdroplar başlığına bakmasında fayda görüyorum.

  aslında ico incelemesi desek daha doğru olurdu.zira en baştan iş bu entry ytd/dyor ibaresi içermektedir diyerek uyarımızı yapalım.evet sevgili suserler belli başlı naçizane araştırdığım,duyduğum,gördüğüm ico'lar var.onları paylaşmak istiyorum sizlerle.fakat ondan önce mevzuya yabancı arkadaşların "ico nedir" sorusuna cevaben blockchain ve kripto paralarla ilgili projelerde girişimcilerin daha yolun en başında bir nevi projeyi hayata geçirmek adına azami/asgari (hard cap-soft cap) gerekli fonu sağlama/toplama adına önden tokenleri satma işlemi diyerek tanımımızı yapalım.yani adam abi projem var buyur gel diyor.atıyorum sendeki 1eth'i ver sana 2500 token vereyim diyor.yarın öbür gün senin 1eth sana 5eth olarak sana geri dönecek diyor.sen de daha oralar dutlukken bir nevi adamın projesini beğenip topraktan girmiş oluyorsun aslında mevzuya.

  konuyle ilgili prince vegitto rumuzlu arkadaşımız ilgili yazısında çok güzel cevap vermiş.açıp okuyabilir veya kısa bir araştırmayla ne olduğunu hemencecik anlayabilirsin.

  liste:

  1.wepower
  2.jibrel network
  3.tradeove
  4.dadi
  5.nucleus vision
  6.crypterium
  7.markspace
  8.naviadress
  9.envion
  10.bloom
  11.ezpos
  12.algory
  13.giza device
  14.sether
  15.coinpoker

  listeye bitdegree ile finom'ı koymak isterdim fakat satışları tamamlandı bu ico'ların

  şahsen tek tek hepsini açıklamak uzun zaman alacaktır fakat gün geldiğinde dilimiz döndüğünce onu da yapmaya çalışırız.sonuçta ben de yıllardır bu işi yapmıyorum.araştırıyorum,okuyorum ve öğrenmeye/anlamaya çalışıyorum.yalnız ico araştırırken naçizane şu noktalara dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum:

  1.öncelikle yatırım yapmayı düşündüğünüz ico'nun roadmap'ini ve whitepaper'ını inceleyip/okuyup anlamaya çalışın.belki ico gelecek vaadediyordur ama size/şahsınıza hitap etmeyebilir.
  2.oluşacak toplam arzı ve fiyatı
  3.advisorları/danışmanları
  4.elbette takım ve takım üyelerinin cv'leri.yani atıyorum justin sun'ın tron'un ico aşamasındayken takım listesine aldığı mahalle/okul arkadaşı sizi bir nebze olsun düşündürmeli.(mark zuckerberg fanı değilim fakat ceo'ların harvard çıkışlı olması bir artıdır her zaman.keza bitdegree ve nucleus vision'ın ceo'ları da harvard çıkışlıdır.)
  5. ilgili ico'nun anlaştığı firmalar ve ileride yer alacağı borsa/borsalar.
  6.fiziksel anlamda bir ürün ortaya koyması (misal wabi'nin barkotlu bebek ürünleri) artı puandır.
  7.yine iligili ico'nun halkla ilişkiler hizmetleri (twitter,telegram,website etc.) ve pr çalışması da o ico'nun akıbeti için çok önemlidir diye düşünüyorum.

  bolca ico var malumunuz ve de sayıları her geçen gün artıyor.şu adresten inceleyerek sizler de fikir edinebilirsiniz.son olarak kaçan fırsatlar olduğu gibi daha nice yeni fırsatların olduğunu bilmenizi isterim.2018 bol kazanç sağlayan bir kripto yılı olur umarım.şimdiden herkese bol kazançlar diliyorum.

  bonus:

  sosyal medyada (twitter) takip ederek faydalanabileceğiniz kişiler;

  @crypto_rand
  @haejin_crypto
  @mak
  @cryptoairdrops
  @airdropalertcom
  @cointw
  @kayipadisyon
  @onurgozupek
  @altugozturk
  @alppısik
  @erkanozz
  @fr3762
  @gramanje
  @selcoin
  @rcbtrading
  @bitcoin_delisi
  @coinhodlingman
  @altcoinrookie
  @coinkafasi
  @coindelisi
  @melt_dem
  @crypto_yoda

  diğer faydalanabileceğiniz siteler;

  https://www.ico-tr.com/
  http://www.coinmarketcal.com/
  https://www.icoalert.com/
  https://www.coinschedule.com/
  https://www.tokenmarket.net/ico-calendar
  https://www.smithandcrown.com/icos/
  https://www.icoshedule.com/
  http://www.icocountdown.com/
  https://www.ico-list.com/
  https://www.icotracker.net/
  https://www.trackico.io/
  https://www.icohotlist.com/
  https://www.icobazaar.com/
  https://www.icorating.com/

  telegramda da buradaki kaynaklara bir göz atmanızda fayda var:

  @traderslibrary

  edit: traderslibrary eklendi.
  edit 2: güncel airdroplara dair paylaşımlar eklendi.
 • öncelikle ico nedir bir bilmek lazım. (bkz: #73383445)

  ico nedir bilmeden bu işin tavsiyesine bakmak olmaz. ha şu yazdığım entryi okuduysanız tamam. şimdi tavsiyelere bakabilirsiniz. öncelikle tavsiyem, gerçekten ama gerçekten çok sağlam olduğunu düşünmediğiniz ico'ya asla para vermeyin. çünkü çöp ico sayısı oldukça fazla. projesi güzel, kadrosu güzel bir ico bulmak da zor değil. bunun bir listesi zaten yapılmış. takip edin araştırın ve erkenden ucuzken patlayacak coinn sahibi olun.

  benim gördüğüm ve sağlam olduğunu düşündüğüm bir ico var. bunu da verip gideyim. https://gonetwork.co/ bu adamlar ethwaterloo denilen ve ciddiye alınan bir platformda derece elde etmişler. telegram sayfalarında çok ilgililer. her soruya bıkmadan yanıt vermeye çalışıyorlar. reddit'te scam olduklarını iddia edenler de olmuş. bütün paranızı yatırın demiyorum kesinlikle. sadece okuyup anlamaya değer gibi geldi. whitelist yapıyorlar şu anda. whiteliste kendinizi eklemezseniz alım yapamıyorsunuz ico sırasında. ne zaman satış yapacakları da belli değil. maddi olarak hazır olursam almayı düşünüyorum. fakat kimseye siz de alın kesinlikle demiyorum.

  ben bu işlere para veremem diyorsanız, onun da yolu var eklemeden edemeyeceğim. tanıtım amaçlı dağıtılan airdropları kaçırmayın derim. bok da çıkabilir, uçabilirler de.

  (bkz: #73253188)
 • alin, oynayin. hatta ps3 icin ico & shadow of the colossus ikisi bir arada var onu alin. once ico'yu bitirin, sonra shadow of the colossus'a baslayin.
  ico guzel oyundur, candir. oynayin yani baska ne tavsiye istiyonuz anlamadim. haa takildiginiz bolumler icin falan youtube'a bakabilirsiniz.
 • son 19 saati kalmış isviçre merkezli bir ico ve bonus/bounty vs. verilmedi.yani geç kalmış sayılmazsınız.bakmanızda fayda görüyorum.

  (bkz: x8 project)

  https://x8currency.com/
  https://icomarks.com/ico/x8-project
 • (bkz: abyss)

  tam olarak ico değil önereceğim token bir daico.
  daico ne? dao+ico. ıco’yu az çok biliyoruz. dao; kabaca insanların dao tokenler alıp, oy kullanma hakkına sahip olarak şirketin yatırım yapacağı alanları ve diğer bazı hususlarda şirket yönetimine yönlendirmelerde bulunabildiği sistemdir.

  daıco ise ıco'suna katılarak yatırım yaptığımız coinin geleceğini "allah'a emanet edip, unutmak" yerine token sahibi olarak vereceğimiz oylarla bizlerin belirleyeceği bir sistem olacak. yani ıco sonrası roadmap'ten sapan, kayıplara karışan, hedeflere ulaşmaya çalışmayan projelerin var olduğu bir piyasada tüm bu olumsuz örneklerin yaşanmaması için yatırımımızın geleceğini yönetebildiğimiz bir sistem olacak daıco.
  ilk daıco tecrübemiz de the abyss olacak.

  bu güne kadar 18 farklı oyun üretip, satışlarını tamamlamış olan destiny games tarafından kurulan proje, yaklaşık 19 milyar dolarlık mmo oyun pazarında faaliyet gösterecek.
  abyss, ethereum tabanlı bir erc-20 tokenidir ve toplam arzı 575 milyon adet olacak.
  abyss ıco'su 7 şubat'ta başlayıp, 1 mart'ta sona erecek ve ıco satış fiyatı 5000 abyss=1 eth şeklinde olacak ve minimum katılım miktarı 0.1 eth, maksimum katılım miktarı 10 eth olacak
  ayrıca ıco sürecinde bonuslar şu şekilde;
  1. gün katılanlar: +%25
  2-5. gün katılanlar: +%15
  6-10. gün katılanlar: +%10
  11-15. gün katılanlar: +%5 bonus alacak.

  adını ileride çok kullanacağımız bu kripto ürünün pre-sale 7 şubatta başlayacak olup refli linkim ile kayıt olabilirsiniz.

  linke girip isterseniz referansı da silebilirsiniz. ama çok değerleneceğini düşündüğüm bu kripto para dünyasının yeni oyuncusunu kaçırmayın derim.
 • hpt coin.

  total supply 34 milyon olacak. nvdia destekli bir proje.

  şubatta ico başlayacak.

  telegram gurubunda bedavadan 3 5 adet kazanmak için tıklayın.

  ayrıca gerekli bütün bilgiler telegram türkiye sayfasında.
 • kazandıracağına kesin gözle bakılan bit ico
  (bkz: ethereum soft)

  ıco öncesi güzel yarışma tarzında airdrop var.

  bu da benim refli linkim hüsnü :).
 • değerli kardeşlerim; (erdoğan girişi)

  yeni keşfettiğim deex isimli bir borsa önümüzdeki aylarda işleme girecek, kendi coinlerini şubatın sonuna kadar indirimli satıyorlar. birkaç zaman sonra fiyatının 50-60 katına hatta daha fazlasına çıkacağını söylüyorlar.
  şuan fiyatı 0.18 dolar, birkaç gün önce 0.17 dolardı her geçen gün artıyor bir miktar alıp beklemekte fayda var.

  beraber kazanalım değerli dostlarım link:
  https://presale.deex.exchange/?ref=88764

  üye olurken ethereum wallet girmek şart değil. sonradan da ayarlardan girebilirsiniz.

  youtube ayrıntılı anlatım:
  https://youtu.be/sy3ksk6-5vo