• ip'nizin karsi tarafca gorulmesine yol acabilen icq ozelligi...

(bkz: direct connection)
  • zamaninda control+g kombinasyonuyla insanlarin deliler gibi birbirlerine korna çaldıkları icq ozelligi.
  • bugün amerikayı yeniden keşfetme meraklısı popüler kültürün ihmal ettiği güzide chat programıdır efendim icq chat. yaran kahkaha efektleriyle, suistimal edilen nudge mevhumunu içeren msn'e nazire yaparcasına şirinliğe sahip korna efekti ve daha niceleri.
  • (bkz: ctrl+g)
    (bkz: ctrl+l)
    uzak mesafe aşkları için eskilerdeki en etkili iletişim aracı.. yazılan kararkterler tek tek görünür split moda da hatta eski versiyonlarında konuşmayı aynen yazılıp silinenlerle tekrar izleyebiliyordunuz * . away olunduğu anda anlaşılır, her an ilginin sizde olduğunu görmek hoş olur.
  • adresi irc.icq.com idi. favori kanallar 30_something, 40_something, romance. türkler için favori kanallar icq-turkish, turkey idi. ruslar icq yu satın aldıktan bir süre sonra irc' yi kapattılar (kesin tarih: 01.12.2015)
  • travel odasında ömrümü çürüttüğüm, kapanmasıyla içimde kocaman bir boşluk bırakmış olan chat sunucusu. keşke kapanmasaydı..
  • ne umutlar yeşertip, ne hayaller öldürmüş sohbet programı.
  • bagimlilik yapardi. ozellikle bi sehirde yeniyseniz ve sosyallesemiyor veya istemiyorsaniz en guzel yontem internetten chate girmektir. bunun da en kalabalik en gozdesi ve ayni zamanda global olani icq idi malesef 2015 te kapandi.

kapanmadan onceki nickim “corpse” idi baya populerdik taniyan varsa dm. swh*
  • başlıktaki entrylerin iki farklı şeyden bahsettiklerini görüyorum. burada kastedilen şey irc sunucusu değildir, icq programi içerisindeki chat fonksiyonudur. chat oturumu, karşı taraf kabul ettiği takdirde karşı tarafla doğrudan bağlantı kurularak başlatılırdı. kendi pencerenizin arka plan rengini ve yazıtipinizi ve boyutunu ayarlayabilirdiniz. sizin yazdıklarınız ve sildikleriniz karşı tarafta eş zamanlı olarak görülürdü. enter'a basmak gibi bir gereksinim yoktu yani.

yanlış hatırlamıyorsam sonraları 2'den çok kişi de katılabilir oldu chatlere.

ben hiç sevemedim bunu ama nedense kızlar çok severdi sürekli chat request atarlardı. "incoming chat request" hey gidi günler. ha sanmayın ki kazanova'ydım... aksine, ben o bahtsız "efendi" çocuktum dostlar. bu bahtla evlenebilmiş olmam mucize.

başka pencereye tıkladığınız anda isminizin yanında "away" yazardı ve karşı taraf buna sinir olurdu.

icq'nun en kötü özelliğiydi bence.
  • gece gunduz demeden deli gibi chat yapmaniza neden olan dunyanin en kalabalik ve yaygin chat(irc) sitesiydi 2015 te kapandi.

kapanmasindan daha cok, kapanmadan once connect adreslerini alamadigim insanlar icin uzmustur. (goz yasim pit)

rumuz: corpse
hesabın var mı? giriş yap