şükela:  tümü | bugün
  • çok ilginçtir, sık sık başıma geliyo, adamı siliyorum listeden siler silmez daha dakika geçmeden çat die mesaj atıo... nedendir anlamadım...
  • mesaja gecistiricek bir cevap verilir ve silinen kisi bir kez daha silinir.
  • silinen insan sayisinin 70'i bulmasi nedeniyle (listenin yarisi gitti dogal olarak) arada sirada insanin basina gelen, ignore list'in bile aciz kalabildigi durum.
  • listeden silinen adamlarin yillar sonra mesaj atma fenomeni soyle gerceklesmektedir;

"oh zaten artik listemde yoklar" mantigi ile surekli invisible takilirken birden online olunmasi durumunda, sizin artik tamamen iliskinizi kesdiginizi sandiginiz tipler birden hortlayiverecek, "obaa!! slm babs!" diyeceklerdir.
  • mesaj atan kişiye listenizde kendisinin olmadığını bir şekilde ima ettiğinizde tekrarlanmayan davranış. hep birlikte mutlu yarınlara...
  • silindiği gün mesaj atar bu kişiler çünkü hissederler uzun zaman konuşulmamış "bu dönemler atar beni listesinden" diye düşünür ve bi yoklama yaparlar ama geç kalmış olurlar..
  • eğer önemli bir kişi ise icqum göçtüde şeklinde bir cevapla durumun vehametinden sıyrımaya çalışılır.
  • listeden silinmiştir çoktan bu kişi birden gelir isminizle hitap eder ve sizi tanıdığını, zamanında sohbet ettiğinizi anladığınız şeyler söyler veya sorar. kendinizi kötü hissedersiniz. çözüm yolu bunu açıkça söyleyip, üstüne de yüzsüzlüklük yapıp history'i size mail ile yollamasını istemektir.
  • icq listesinden silinen kişinin ignore edilmediği anlamına gelir.