• sürekli bi takım mesajları okumadan forward eden insan türü. netteki bandwidth'in %80'ini bunlar yer. çok zararlıdır bunlar. günde 50 mesaj forward etmezlerse huzursuz olurlar. herkesi listelerine eklemek isterler. sürekli "fırii for çet" modundadırlar. birgün mirabilis'te çalışmak tek idealleridir. yaşam felsefelerini özetleyen cümle : "dur şunu da forward edeyim" 'dir.
  • bunlarin bir kismi bir de yatmadan once mass msg "herkese iyi geceleeeer" mesaji atar.. yatmadan once cep telefonunda kayitli herkesi arayip "ben yatiyorum" demeleri de an meselesidir..
  • (bkz: icq)'a kenya'dan katilan hebabel tufurrat(14) isimli genc; bir yil icinde toplam 123.580 url ve 191.214 message'i 827 kisilik listesine forward ederek icq tarafindan milleniumun user'i secilmis, 1.5 kilo beyaz peynir ve yarim kilo zeytin ile odullendirilmistir. yarisma sona ermistir. ayrica mirabilis'i satin alan (bkz: aol) basin sozcusu hamdi yudipi(44) konuyla ilgili olarak; aol'nin yillik gelirinin %24'unu kanser arastirmalarina bagisladigini ve bu konudaki forwardlarin cok faydali oldugunu, kan bagisi icin de ellerinden geleni yaptiklarini fakat ozellikle turkiye gibi ulkelerin gonullu kan verecek olan aol calisanlari icin washington-erzurum hattina ozel jet tahsis etmemesinin kendileri icin uzucu oldugunu belirtti. penguenle ilgili sorulan sorulara cevap vermekten kacinan hamdi yudipi'nin vejeteryan oldugu, verilen kokteylde salamli kanepeleri "bunlari birlestirsem inek olur mu acaba" diyerek cebine atmasiyla dikkat cekti.
  • bide shey modeli vardır: durup durup chosahn modelı tanımıyosundur etmıyosundur bı olayda yakana yapıshmıshtır arada bı resım ıster zart ıster zurt ıster kankasıymıshın gıbı davranır ne lan dersın anlamaz
  • selam ; eger sende hic tanımadıgın ve hayatında daha henuz gormedıgın bırısıyle bu sanal ortamda tanısmak,muhabbet etmek istersen ki benim amacım bu, mesaj yollaman yeterli.bence bu sanal ortamın guzellıgı ve avantajıda bu ; bu avantajı kullanmaya ne dersın?
  • tanimadiginiz bir insan sizden authorization istedigi zaman sorulan sen kimsin? sorusuna sanane esas sen kimsin diye cevap veren embesiller
  • "konuşmak ister misin?" diye giriş ypmalarıyla ünlüdürder.

gerçi 6 sene sonra hala kalmışlar mıdır bilinmez ama edit edittir, entryler sözlük formatına uygunlaştırılmalıdır vesairedir.
  • bunlar infolarindaki "info/about" bolumune $iir yazip a$lk olduklari insana ithaf ederler. geneli tikkydir.
  • you have recieved a message!
    merhaba!ben askı sınırsızca yasamak ıstıyorum bunu benımle yasamak ıstermısın!
    bu cok sıcak ve guzel bır teklıf!
    istanbulda yasıyorum!
    istersen bu haftasonu bıle bulusabılırız!
    senın sayfana resmımı yollamamı ıstermısın sende benım verecegım adrese resmını yolla her durumda teklıfımı kabul etmenızı beklyıorum!
    =========
    allahim nedir bu yaaa
hesabın var mı? giriş yap