• muhtemelen o kadar da cok icemeyen insandir bu insan. o kadar ickici taniyorum*, hicbiri de oturup bunu anlatmaz, "iciyorum iste" der gecer. zaten adamin kafa iyi, niye ictigini kendi de bilmiyor, isi gucu yok bunu mu anlatacak.. bunu anlatana kadar iki tane daha goturur o.
  • cok sevdigim ve su anda cok uzaklarda olan bir cocukluk arkadasim ile;
    ergenlik yillarimizda..
    ankara'nin oldukca arka sokaklari sayilabilecek, izbe ve batakhane bir mekanda 1 adet 35'lik raki ve biraz meze siparis edip, beklemeye basladik.
    servis acti garson. rakimizi masaya koydu. kadehleri kendimiz doldurduk.
    '' taaakk.. taaakkk''
    mezeler gelmeden raki bitti.
    sanirim birer tane uzun marlbora ile birlikte bes dakikada ictik rakilari. mezelr daha gelmedigi icin hesabi verdik ciktik. garson epey sasirmisti.
    - helal olsun kocum. o kadar zamandir bu alemdeyim, sizin kadar saglam icene rastlamadim. yasiniza gore cok saglam iciyorsunuz.. falan dedi.. gotumuz kalkti, garsana da bahsisimizi verdik. bitirimler gibi racon hesabi..
    bir eyvallah cekip.
    sol omzumuz hava da ciktik mekandan.
    bir taksi durdurduk..
    biz arka koltukta..
    garsonun nasil sasirdigini, bizim nasil ictigimizi.. mekan mekan olali bizim gibi saglam icen adam bulamayacaginin geyigini yaparken.
    taksi soforu abi..
    - gencler afiyet olsun.. ne ictiniz?
    + abi sorma. bir 35'lik ictik. mezesiz.. hemde saglam ictik..
    - afferim gncler.. sarhos olmamissiniz..
    + olmadik abi.. o kadar da saglam ictik..
    - sarhos olmayacaktiniz niye icitiniz?
    cevap bulamadik.. bizim elaman ile bakiyoruz. harbiden sarhos olmayacaksak neden ictik ki biz?
    neyse.. sofor abi harflerin uzerine basa basa konusmaya basladi..
    - bakin genclir.. neden icilir? sarhos olmak icin..neden disarida icilir? iki muhabbetin belini kirmak icin. siz alsaydiniz bir sise raki.. kafaya dinkseydiniz, ayni hesap.. bosuna mekana para bayilmazdiniz. garson sever tabii sizin gibi ergen ordekleri. masa iskal rtmeden hesabi almis..
    sarhos olmamak, rezil olmamak, dagitmamak icin icilmez. eglenip, sizmak icin icilir.
    dayi bize epey anlatti.. anlati. anlatti..
    simdi bana arkadaslar kizar. iki kadehten sonra sarhos oluyorum.. olacagim tabii.. maksat sarhos olmak degil mi? niye o kadar para bayilayim..
    sonuc;
    iki buyuk icip agir abi tripleri atan adamdan daha akillidir iki kadehte yikilan adam..
  • en tiksindiğim insan modelinden bir tanesidir. bununla birlikte kaç saattir uyumadığı ile, gece kaça kadar oturduğu ile, seviştiği kişi sayısı ile, harcadığı para miktarı ile övünmektedir. hele hele hepsi bir kişide toplandıysa o kişiden uçarak uzaklaşın. ya da uzaklaşmayın. o tüm bunları anlatmak için sizi yine bulacaktır.
  • icki icip sarhos olmamasiyla ovunen adamdan bir tik daha iyi durumdadir. *
  • yapmayın ya.
    bugün bununla övünen yarın sabahlamakla falan da övünür.
  • bazılarının hakkıdır.

(bkz: viskiyi bir dikişte bitiren adam)
  • henüz üniversite sınavının stresiyle boğuşmasına birkaç yıl olan insan.
  • 21 yaşından büyük ise sohbetin kesilmesi farzdır.
  • tanidiklarimin hepsi ya bos beles ya da beyinsiz. bir turlu duzeltemiyorlar kendilerini. duzelemiyorlar gerizekalilar cok guluyorum.
hesabın var mı? giriş yap