şükela:  tümü | bugün
 • tek oynamada bagimlilik yapan 1.8 mb boyutlarinda bir oyun. (bir digeri icin (bkz: dynomite))
  surdan download edilebilir: http://www.freelunchdesign.com/icytower.shtml
 • "dur iki el oynayayım, stres atar çıkarım" diye başlayıp space tuşunu ele alana kadar sizi esir edip daha beter strese sokan mini oyun. senaryosu gayet mütevazi: kahramanımız bir kulenin tepesine çıkmayı kafaya koyar, zıplamaya başlar ve olaylar gelişir.
  sidik yarışına müsait bir oyun ayrıca: (bkz: 284)
 • ana menüde i am a man of constant sorrow çalar..* saatler geçirilebilecek ve sinirden space tuşunu ısırtabilecek oyundur..*
 • duraksamadan uzun bir müddet kat atlayınca eexxtreeeme diye bağırarak gaza getiren oyun (tabi bununla hiç karşılaşamamış olanlar olabilir :)
 • asıl marifetin daha yükseğe çıkmak değil, daha uzun kombolar aracılığı ile delicesine puan kazanmak olduğu oyun. yani o kule sonsuza kadar gidiyor, kısa sürede sek sek sekmek önemli olan. her kat başına 10 puan alınsa da, çılgın bir 50 katlık kombo çekerek 3000 puanı cebe atmak mümkün.

  ayrıca zıpladıkça adamın kıçından çıkan yıldızları kapatmayınız, oyun çok hızlandığında adamı takip etmek kolaylaşıyor.
 • bilgisayar lablarına bulaştığı zaman çok kötü sonuçlar doğuran, çoğu kişinin oynamaya başlamasıyla lablardaki bilgisayarları ele geçiren, extreme yapanın "yuhaaa exxxtreemee!" nidalarını duyabileceğiniz virüs gibi oyun...
  firmanın diğer bir oyunu için (bkz: operation spacehog)
 • ekranda beliren yazıların (wow, hurry vs) basacağınız yeri görememenize sebep vermesi sinir bozucu olsa da sardığınızda kolay kolay bırakamayacağınız bir oyundur. el göz koordinasyonu bozuk ve platform oyunu sevmeyen beni bile saatlerce kendine bağlatmış ve 420 kat zıplatmıştır. 400. kattan sonrasında üzerinde zıpladığınız zeminin oyuna ilk başladığınızda çıkan renklerle aynı olması önemli olan çıkılan kat mı alınan puan mı sorusunu cevaplar gibidir. farklı bir renk çıkmış olsa acep 500 ne renk diye düşünür bu satırları yazacağıma halen zıplıyor olurdum.
 • bi ara cok sardiran, sonra "ne yapiyorum ben, manyak miyim" dedirten oyun. zipliyosun yani o kadar, ne strateji ne zeka kardesim. hoh yani.
 • alışkanlık yapan aynı zamanda ırkçı öğeler barındıran bir oyundur bu. bereli velet yerine zenci elemanı seçerseniz adamın zıpladığında havlıyormuş gibi sesler çıkardığını, kombo vb. şeyler yaparken de kuyruğuna basılmış köpek gibi inlediğini duyabilirsiniz.
  ayrıca biliyoruz ki white men cant jump, bu yüzden zenci ve beyaz elemanın aynı yüksekliğe zıplaması da bir garip. zenci daha çok zıplamalıydı. kesin ırkçı bu oyun.